Teatrul EXCELSIOR, program octombrie 2019

Scutaru Cristina / 30 sep 2019 / 16:16 Salveaza PDF Comentarii
Teatru
Teatru

Teatrul EXCELSIOR a publicat programul din luna octombrie 2019.

Programul Teatrului EXCELSIOR
OCTOMBRIE 2019

JOI, 3 octombrie, ora 17.00
Sala Studio
în cadrul Festivalului de teatru pentru adolescenți Excelsior TEEN-FEST
BĂIATUL CU ȘOSETE ROZ
de Alexandru Gorghe, regia Ciocîrlan
cu: Alex Popa, Aida Avieriței, Loredana Cosovanu, 
Oana Predescu, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea

Durata spectacolului: 1h 15 min | 14+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20952

JOI, 3 octombrie, ora 19.00
Sala „Ion Lucian"
în cadrul Festivalului de teatru pentru adolescenți Excelsior TEEN-FEST
o producție a Teatrului „Toma Caragiu" Ploiești
CEI DOI TINERI DIN VERONA
după William Shakespeare, regia Vlad Trifaș
cu: Ștefan Pavel, Cosmin Teodor Pană, Andrei Radu, Cătălin Bucur, Lăcrămioara Bradoschi, Mihaela Mardare, Paul Niculae/Paul Chiribuță, Theodora Sandu, Alin Teglaș, Nelu Neagoe, Costel Dobrescu, Ilinca Rus

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) | 14+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20993

VINERI, 4 octombrie, ora 19.00
Sala „Ion Lucian"
în cadrul Festivalului de teatru pentru adolescenți Excelsior TEEN-FEST
NĂPASTA
de I.L. Caragiale, regia Andrei și Andreea Grosu
cu: Mihaela Trofimov, Bogdan Nechifor, Alex Popa, Doru Bem

Durata spectacolului: 1h | 15+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20953

DUMINICĂ, 6 octombrie, ora 19.00
Sala „Ion Lucian"
în cadrul Festivalului de teatru pentru adolescenți Excelsior TEEN-FEST
FAMILIA ADDAMS
libretul Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa,
regia și coregrafia Răzvan Mazilu
cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu,
Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici,
Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson,
Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) | 12+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20772

LUNI, 7 octombrie, ora 19.00
Sala „Ion Lucian"
FAMILIA ADDAMS
libretul Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa,
regia și coregrafia Răzvan Mazilu
cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu,
Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici,
Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson,
Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) | 12+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20773

MIERCURI, 9 octombrie, ora 10.00
Sala „Ion Lucian"
VRĂJITORUL DIN OZ
după Lyman Frank Baum, regia Petre Bokor
cu: Annemary Ziegler, Ion Bechet, Ciprian Cojenel,
Mihaela Coveşeanu / Robert Radoveneanu, Magda Condurache, Silvana Ionescu,
Pavel Bârsan, Cosmina Dobrotă, Ştefania Dumitru, Daniela Ioniţă-Marcu,
Robert Robert Emanuel, Tudor Pîrvu, Raluca Botez, Iulia Samson, Veronica Popescu,
Dragoş Ianoşi, Oana Tofan

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+ 
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20954

JOI, 10 octombrie, ora 19.00
Sala Studio
PREMIERĂ
JUCĂRII PIERDUTE
scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat
cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson, 
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

Durata spectacolului: 1h 15 min | 5+
Detalii, aici: https://www.teatrul-excelsior.ro/jucarii-pierdute/

VINERI, 11 octombrie, ora 10.00
Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE
scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat
cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson, 
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

Durata spectacolului: 1h 15 min | 5+
Detalii, aici: https://www.teatrul-excelsior.ro/jucarii-pierdute/

VINERI, 11 octombrie, ora 19.00
Sala „Ion Lucian"
OUR LADIES OF PERPETUAL SUCCOUR 
(FECIOARELE NOASTRE GRABNIC AJUTĂTOARE)
de Lee Hall, regia Răzvan Mazilu
Cu: Ana Bianca Popescu, Alina Petrică, Aylin Cadîr, Ioana Mărcoiu,
Oana Pușcatu, Meda Topîrceanu, 
Orchestra: 
Adina Cocargeanu – pian, Imola Tamás – percuție,
Andreea Archip – pian, Dana Georgescu – chitară bas

Durata spectacolului: 2h 10 min | 16+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20955

SÂMBĂTĂ, 12 octombrie, ora 11.00
Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE
scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat
cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson, 
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

Durata spectacolului: 1h 15 min | 5+
Detalii, aici: https://www.teatrul-excelsior.ro/jucarii-pierdute/

SÂMBĂTĂ, 12 octombrie, ora 20.00
Sala Studio
INTERZIS SUB 18 ANI
de Mihaela Michailov, regia Lenuș-Teodora Moraru
cu: Iulia Samson, Andreea Șovan / Teodora Daiana Păcurar, Ion Bechet, Raluca Botez

Durata spectacolului: 1h 30 min | 14+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20956

DUMINICĂ, 13 octombrie, ora 11.00
Sala „Ion Lucian"
CASA PISICII
de Samuil Marșak, regia Lenuș-Teodora Moraru
cu: Silvana Ionescu, Robert Robert Emanuel, Ștefania Dumitru, Ciprian Cojenel,
Raluca Botez, Oliver Toderiță, Annemary Ziegler, Dragoș Spahiu, Cosmina Dobrotă,
Magda Condurache, Oana Tofan, Veronica Popescu

Durata spectacolului: 1h | 4+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20957

MARȚI, 15 octombrie, ora 10.00
Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE
scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat
cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson, 
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

Durata spectacolului: 1h 15 min | 5+
 Detalii, aici: https://www.teatrul-excelsior.ro/jucarii-pierdute/

MIERCURI, 16 octombrie, ora 20.00
Sala „Ion Lucian"
în cadrul Festivalului Internațional de Teatru FEST(in) pe Bulevard
OUR LADIES OF PERPETUAL SUCCOUR 
(FECIOARELE NOASTRE GRABNIC AJUTĂTOARE)
de Lee Hall, regia Răzvan Mazilu
Cu: Ana Bianca Popescu, Alina Petrică, Aylin Cadîr, Ioana Mărcoiu,
Oana Pușcatu, Meda Topîrceanu, 
Orchestra: 
Adina Cocargeanu – pian, Imola Tamás – percuție,
Andreea Archip – pian, Dana Georgescu – chitară bas

Durata spectacolului: 2h 10 min | 16+
Detalii pe: http://www.festinpebulevard.ro/ro/program

JOI, 17 octombrie, ora 10.00
Sala „Ion Lucian"
DEGEȚICA
după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Aurel Mitran
cu: Corina Dragomir / Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Dragoș Spahiu,
Ciprian Cojenel, Mihaela Coveșeanu, Stelian Milu, Veronica Popescu, Oana Tofan,
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat

Durata spectacolului: 1h | 3+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20958

VINERI, 18 octombrie, ora 10.00
Sala „Ion Lucian"
ZÂNA ZORILOR
după Ioan Slavici, regia Ilinca Stihi
cu: Dan Clucinschi, Ciprian Cojenel, Ovidiu Uşvat, Ștefan Velniciuc,
Robert Radoveneanu, Jeanine Stavarache, Raluca Botez, 
Cosmina Dobrotă, Veronica Popescu, Iulia Samson

Durata spectacolului: 1h 20 min | 4+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20959

VINERI, 18 octombrie, ora 19.00
Sala „Ion Lucian"
FLUTURII SUNT LIBERI
de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn
cu: Alex Călin, Ioana Anastasia Anton, Catrinel Dumitrescu, Șerban Gomoi

Durata spectacolului: 1h 55 min | 12+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20960

SÂMBĂTĂ, 19 octombrie, ora 11.00
Sala „Ion Lucian"
CEI TREI PURCELUŞI
după James Orchard Halliwell-Phillipps, regia Stelian Milu
cu: Silvana Ionescu, Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Tudor Pîrvu
Durata spectacolului: 1h 10 min | 3+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20961

SÂMBĂTĂ, 19 octombrie, ora 20.00
Sala Studio
MISSOURI SKY
de Victor Morozov, regia Silvia Roman
cu: Andreea Hristu, Dan Pughineanu
„Cei doi protagoniști reușesc să construiască treptat un univers comun, idealist, utopic chiar, în care literatura devine un mecanism de apărare, un refugiu în fața realității și grijilor cotidiene (...). Un spectacol care îmbină realul cu fantasticul, realismul psihologic cu suprarealismul – totul în jurul unei tematici atât de actuale și mediat dezbătute – Educația." Silvia Roman
Missouri Sky este piesa câștigătoare a Concursului de dramaturgie pentru adolescenți NEW DRAMA, ediția 2017.

Durata spectacolului: 1h |12+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20962

DUMINICĂ, 20 octombrie, ora 11.00
Sala „Ion Lucian"
DEGEȚICA
după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Aurel Mitran
cu: Corina Dragomir / Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Dragoș Spahiu,
Ciprian Cojenel, Mihaela Coveșeanu, Stelian Milu, Veronica Popescu, Oana Tofan,
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat

Durata spectacolului: 1h | 3+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20963

DUMINICĂ, 20 octombrie, ora 19.00
Sala „Ion Lucian"
MINUNATA LUME NOUĂ
după Aldous Huxley, regia Catinca Drăgănescu
cu: Camelia Pintilie / Oana Predescu, Alex Popa / Mihai Mitrea, Dan Pughineanu,
Mircea Alexandru Băluță, Andreea Hristu / Ana Udroiu, Ovidiu Ușvat, Bogdan Nechifor, Dana Marineci / Loredana Cosovanu, Mihaela Trofimov / Iulia Samson

Durata spectacolului: 2h 45 min (cu pauză) | 14+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20964

MARȚI, 22 octombrie, ora 10.00
Sala „Ion Lucian"
CEI TREI PURCELUŞI
după James Orchard Halliwell-Phillipps, regia Stelian Milu
cu: Silvana Ionescu, Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Tudor Pîrvu

Durata spectacolului: 1h 10 min | 3+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20966

MIERCURI, 23 octombrie, ora 17.00
Sala „Ion Lucian"
în cadrul Festivalului Național de Teatru
ARLECCHINO ȘI PIERDUTELE IUBIRI
după o canava de Commedia dell'Arte, scenariul și regia Enrico Bonavera
cu: Aida Avieriței, Loredana Cosovanu, Oana Predescu, Radu Micu,
Mircea Alexandru Băluță, Ovidiu Ușvat, Dan Clucinschi, Ion Bechet, Ana Udroiu,
Mihai Mitrea, Raluca Botez

Durata spectacolului: 1h 35 min | 12+
Detalii, pe: https://fnt.ro/2019/arlecchino-si-pierdutele-iubiri-de-enrico-bonavera/

JOI, 24 octombrie, ora 19.00
Sala „Ion Lucian"
FAMILIA ADDAMS
libretul Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa,
regia și coregrafia Răzvan Mazilu
cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu,
Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici,
Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson,
Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) | 12+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20774

VINERI, 25 octombrie, ora 11.00
Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE
scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat
cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson, 
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

Durata spectacolului: 1h 15 min | 5+
Detalii, aici: https://www.teatrul-excelsior.ro/jucarii-pierdute/

VINERI, 25 octombrie, ora 19.00
Sala „Ion Lucian"
FAMILIA ADDAMS
libretul Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa,
regia și coregrafia Răzvan Mazilu
cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu,
Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici,
Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson,
Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) |12+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20775

SÂMBĂTĂ, 26 octombrie, ora 11.00
Sala „Ion Lucian"
TĂRÂMUL POVEȘTILOR
un spectacol de Stelian Milu
cu: Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Ciprian Cojenel, Silvana Ionescu,
Mirela Constantin, Alexandru Aron / Doru Bem, Jassmine Cristina Glodeanu,
Stelian Milu, Dragoș Spahiu, Tudor Pîrvu

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20965

SÂMBĂTĂ, 26 octombrie, ora 19.00
Sala „Ion Lucian"
TURANDOT
după Carlo Gozzi, regia Sânziana Stoican
cu: Dana Marineci, Bogdan Nechifor / Dan Pughineanu, Camelia Pintilie,
Alex Popa, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea, Oana Predescu,
Mihaela Trofimov, Matei Arvunescu

Durata spectacolului: 1h 40 min |14+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20981

DUMINICĂ, 27 octombrie, ora 11.00
Sala „Ion Lucian"
CASA PISICII
de Samuil Marșak, regia Lenuș-Teodora Moraru
cu: Silvana Ionescu, Robert Robert Emanuel, Ștefania Dumitru, Ciprian Cojenel,
Raluca Botez, Oliver Toderiță, Annemary Ziegler, Dragoș Spahiu, Cosmina Dobrotă,
Magda Condurache, Oana Tofan, Veronica Popescu

Durata spectacolului: 1h | 4+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20967

DUMINICĂ, 27 octombrie, ora 19.00
Sala „Ion Lucian"
ÎMPĂRATUL MUȘTELOR
după romanul lui William Golding, adaptarea Nigel Williams, regia Tudor Lucanu
cu: Ștefan Iancu, Vlad Ionuț Popescu, Mihai Mitrea, Ștefan Mihai, Alex Popa,
Dan Pughineanu, Andrei Bibire, Dan Clucinschi, Vlad Lință, Alin Potop,
Loredana Cosovanu, Mircea Alexandru Băluță

Durata spectacolului: 1h 30 min | 12+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20968

MARȚI, 29 octombrie, ora 19.00
Sala „Ion Lucian"
FAMILIA ADDAMS
libretul Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa,
regia și coregrafia Răzvan Mazilu
cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu,
Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici,
Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson,
Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) |12+

MIERCURI, 30 octombrie, ora 19.00
Sala „Ion Lucian"
FAMILIA ADDAMS
libretul Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa,
regia și coregrafia Răzvan Mazilu
cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu,
Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici,
Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson,
Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) |12+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20776

JOI, 31 octombrie, ora 10.00
Sala „Ion Lucian"
PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR
după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu
cu: Radu Micu, Ion Bechet, Mihaela Coveșeanu, Loredana Cosovanu, Doru Bem,
Dan Clucinschi, Andreea Șovan, Iulia Samson

Durata spectacolului: 1h 10 min | 5+
Detalii, aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20970

JOI, 31 octombrie, ora 19.00
Sala „Ion Lucian"
FLUTURII SUNT LIBERI
de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn
cu: Alex Călin, Ioana Anastasia Anton, Catrinel Dumitrescu, Șerban Gomoi

Durata spectacolului: 1h 55 min | 12+
Detalii aici: https://www.bilet.ro/event.php?id=20969

 


Te-ar putea interesa







Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2019 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.


dcn.n-nxt.24