€ 5.0920
|
$ 4.3641
|
Curs valutar: € 5.0920
|
$ 4.3641
 

Monster Truck de Timișoara: Un șofer s-a urcat cu roțile pe o altă mașină pentru că nu i-a dat prioritate
Autor: Roxana Neagu

captura-de-ecran-din-2025-01-18-la-12-42-54_33795900
 

Scena s-a petrecut în Timișoara. 

Degeaba avem legi și instructori de conducere preventivă care ne explică regulile de circulație, când există șoferi precum cel din Timișoara, care a considerat să se urce cu roțile, la propriu, pe o altă mașină, după ce nu i s-a acordat prioritate. 

Momentul a fost surprins de camerele de bord. În imagini se vede cum şoferul unui bolid de lux urcă cu roţile peste o altă maşină. Polițiștii s-au autosesizat după ce imaginile au apărut în spațiul public, iar cei doi șoferi au fost amendați cu câte 2.430 de lei, asta pentru că ambii și-au tăiat calea în trafic.

Totul a pornit după ce doi șoferi s-au șicanat în trafic, în apropierea celui mai mare mall din Timișoara. Șoferul autoturismului Skoda, în vârstă de 35 de ani, nu a acordat prioritate unui altuia, de 48 de ani, care conducea un SUV.

Din răzbunare pentru că nu i s-a cuvenit prioritatea, șoferul mașinii de lux s-a urcat, la propriu, cu două roți pe cealaltă mașină. 

Șoferul SUV-ului nu va mai putea conduce pe drumurile publice timp  de 90 de zile, în timp ce celălalt șofer s-a ales cu permisul suspendat pentru 30 de zile.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
SONDAJ DE OPINIE
Alegeri primar București 2025: Pe cine votați?
Ciprian Ciucu
Daniel Băluță
Cătălin Drulă
Anca Alexandrescu
Ana Maria Ciceală
Alt candidat
Trimite răspunsul
x close