DCNews Politica Personalități politice Traian Băsescu, sechestru Nana. Adrian Rădulescu, audiat la DNA

Traian Băsescu, sechestru Nana. Adrian Rădulescu, audiat la DNA

Potrivit România TV, Adrian Rădulescu ar fi fost audiat cu privire la terenul lui Traian Băsescu din comuna Nana. Fostul consilier prezidențial este cel care a sfătuit familia Băsescu să cumpere terenul din Călărași. 

\"Sechestrul este ilegal, pentru că nu trebuia pus asupra moșiei domnului președinte, pentru că Ioana Băsescu este cumpărător de bună credință și s-a extins numai pentru o acțiune pe care aș numi-o politică. Nu are nicio valoare acest sechestru. Cei care au comis ilegalitatea, ei trebuie să plătească și nu se poate extinde asupra cumpărătorilor de bună credință\", a spus Adrian Rădulescu, sâmbătă, pentru DCNEWS, despre sechestrul pus pe moșia lui Traian Băsescu.

Întrebat dacă a vorbit cu fostul președinte Traian Băsescu despre sechestrul pus asupra moșiei de la Nana, fostul consilier prezidențial a negat. 

VEZI ȘI: Adrian Rădulescu: Ce se ascunde în spatele mesajului lui Traian Băsescu- Exclusiv

Știri similare din categoria Personalități politice Vezi toate articolele