Răzvan Lucescu, a 14-a victorie consecutivă la PAOK

Razvan Lucescu

PAOK Salonic a bifat a 14-a victorie consecutivă în toate competițiile, după ce a învins AE Larisa în campionat, cu 3-0.

PAOK a câștigat pe teren propriu duelul cu Larisa, bifând astfel cea de-a noua victorie victorie consecutivă în campionat. Echipa din Salonic, condusă de Lucescu jr a condus cu 2-0 la pauză, după reușitele lui Shakhov şi a fostului stelist Fernando Varela. ]n a doua repriză golgheterul Prijovic a stabilit scorul final, 3-0. PAOK nu a mai pierdut din 5 noiembrie 2017, când a fost învinsă, în deplasare, de AEK Atena, 1-0.

PAOK, lider în Grecia

După victoria din ultima etapă, Lucescu rămâne lider în Grecia, la 2 puncte de AEK Atena și la 7 puncte de Olympiakos Pireu.

Olympiakos s-a ales cu mai multe sancțiuni, după ce suporterii au năvălit pe terenul de joc: 3 puncte depunctare, amendă de 90.000 de euro, iar următoarele două meciuri de pe teren propriu le va juca cu porțile închise, printre care și derby-ul cu Panathinaikos.