Liga Campionilor şi Europa League, tragere la sorţi tur 3 preliminar. Componenţa grupelor

Mihai Ciobanu / 21 iul 2019 / 23:39 Salveaza PDF Comentarii
Descriere foto:

UEFA a anunţat pe site-ul oficial urnele pentru tragerea la sorţi a turului trei preliminar din Liga Campionilor şi Europa League.

FCSB şi Viitorul vor fi capi de serie la tragerea la sorţi de luni, de la ora 14:00. Roş-albaştrii se vor duela, dacă înving pe Alashkert Erevan, cu una dintre: Thun, câştigătoarea dintre Lechia Gdansk şi Brondby, Mlada Boleslav sau Ordabasy Shymkent, Aris Salonic sau AEL Limassol, Lokomotiv Plovdiv sau Spartak Trnava.

Apoi, Viitorul, dacă va depăşi pe Gent, va juca împotriva uneia dintre echipele: FC Mariupol, AEK Larnaca sau Levski Sofia, Pyunik Erevan sau Jablonec, Dunajska Streda sau Atromitos, Rangers sau Progres Niederkorn.

Universitatea Craiova nu e cap de serie. Dacă trece de Honved Budapesta, în turul 3 preliminar, oltenii vor avea de luptat cu una ca Trabzonspor, Bnei Yehuda Tel-Aviv, FC Utrecht sau Zrinjski, CSKA Sofia sau Osijek, Luzern sau Klaksvik.

Grupele pentru tragerea la sorţi. Turul trei preliminar al Europa League

 

Grupa 1

1 Hapoel Beer-Sheva FC (ISR) / FC Kairat Almaty (KAZ)
2 Feyenoord (NED)
3 Shamrock Rovers FC (IRL) / Apollon Limassol FC (CYP)
4 Torino FC (ITA) / Debreceni VSC (HUN)
5 FC Viktoria Plzeň (CZE) / Olympiacos FC (GRE)
6 FK Austria Wien (AUT)
7 IFK Norrköping (SWE) / FK Liepaja (LVA)
8 Gabala SC (AZE) / FC Dinamo Tbilisi (GEO)
9 FC Shakhtyor Soligorsk (BLR) / Esbjerg fB (DEN)
10 Royal Antwerp FC (BEL)

Grupa 2

1 SC Braga (POR)
2 Alashkert FC (ARM) / Fotbal Club FCSB (ROU)
3 FC Spartak Moskva (RUS)
4 Molde FK (NOR) / FK Čukarički (SRB)
5 RC Strasbourg (FRA) / Maccabi Haifa FC (ISR)
6 FC Thun (SUI)
7 KS Lechia Gdańsk (POL) / Brøndby IF (DEN)
8 FK Mladá Boleslav (CZE) / FC Ordabasy Shymkent (KAZ)
9 Aris Thessaloniki FC (GRE) / AEL Limassol FC (CYP)
10 PFC Lokomotiv Plovdiv 1926 (BUL) / FC Spartak Trnava (SVK)

Grupa 3

1 Wolverhampton Wanderers FC (ENG) / Crusaders FC (NIR)
2 Legia Warszawa (POL) / KuPS Kuopio (FIN)
3 KAA Gent (BEL) / FC Viitorul (ROU)
4 FC Midtjylland (DEN)
5 AZ Alkmaar (NED) / BK Häcken (SWE)
6 AEK Larnaca FC (CYP) / PFC Levski Sofia (BUL)
7 FC Pyunik (ARM) / FK Jablonec (CZE)
8 FC DAC 1904 Dunajská Streda (SVK) / Atromitos FC (GRE)
9 Rangers FC (SCO) / FC Progrès Niederkorn (LUX)
10 FC Mariupol (UKR)

Grupa 4

1 PSV Eindhoven (NED) / FC Basel 1893 (SUI)
2 Connah's Quay Nomads FC (WAL) / FK Partizan (SRB)
3 FC Flora Tallinn (EST) / Eintracht Frankfurt (GER)
4 HNK Rijeka (CRO)
5 AS Jeunesse Esch (LUX) / Vitória SC (POR)
6 Fehérvár FC (HUN) / FC Vaduz (LIE)
7 FK Haugesund (NOR) / SK Sturm Graz (AUT)
8 Malatyaspor (TUR) / NK Olimpija Ljubljana (SVN)
9 FC Chikhura Sachkhere (GEO) / Aberdeen FC (SCO)
10 FK Ventspils (LVA) / Gzira United FC (MLT)

Grupa 5

1 AC Sparta Praha (CZE)
2 RCD Espanyol (ESP) / Stjarnan (ISL)
3 NK Domžale (SVN) / Malmö FF (SWE)
4 AEK Athens FC (GRE)
5 FK Buducnost Podgorića (MNE) / FC Zorya Luhansk (UKR)
6 FC Arsenal Tula (RUS) / Neftçi PFK (AZE)
7 Trabzonspor AŞ (TUR)
8 FC Utrecht (NED) / HŠK Zrinjski (BIH)
9 PFC CSKA-Sofia (BUL) / NK Osijek (CRO)
10 FC Luzern (SUI) / KÍ KlaksvÌk (FRO)
11 Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (ISR)
12 Budapest Honvèd FC (HUN) / Universitatea Craiova (ROU)


STIRE RECOMANDATA

Te-ar putea interesa







Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2019 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.


dcn.n-nxt.25