DCNews Politica Dragnea, ropote de aplauze la Reșița: Ăștia așa vor să conducă România!

Dragnea, ropote de aplauze la Reșița: Ăștia așa vor să conducă România!

Dragnea

Au existat și protestatari, dar și oameni care l-au primit cu ropote de aplauze. Cât despre protestatarii care se auzeau pe fundal, Liviu Dragnea a zis: ”Aștia așa vor să conducă România!”. Apoi, un susținător l-a completat: ”Da, prin teroare și amenințări”. Ulterior, președintele PSD a fost aplaudat minute în șir reușind să îi acopere pe membrii #Rezist care scandau lozinci.

Președintele Partidului Social Democrat din România și președinte al Camerei Deputaților, Liviu Dragnea, a ajuns, sâmbătă dimineață, la Reșița, pentru a asista la conferința județeană de alegeri a organizației PSD Caraș-Severin.

Conferinţa judeţeană a PSD, în cadrul căreia se va vota conducerea formaţiunii politice, începe la ora 11.00, are loc la Sala Lira din municipiul Reşiţa şi va fi urmată de o conferinţă de presă susţinută de Liviu Dragnea.

Știri similare din categoria Politica Vezi toate articolele