Cele mai citite

Steaua a pierdut din nou cu Twente, scor 1-0 și pleacă din Europa League

ciprian-tatarusanu

Echipa Steaua Bucureşti a ratat calificarea în optimile de finală ale Ligii Europa, după ce a fost învinsă, joi, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), la fel ca şi în tur, de formaţia olandeză Twente Enschede, în manşa secundă a 16-imilor competiţiei.

Chadli a înscris unicul gol al partidei în minutul 28, după ce De Jong a recuperat mingea şi i-a trimis-o, profitând de o gafă a portarului Tătăruşanu la o pasă înapoi a lui Geraldo.

În minutul 32, Chadli a mai trimis o dată mingea în poarta Stelei, dar această reuşită a fost anulată pe motiv de ofsaid.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Sport
Citește mai multe din Sport
x close