Poli Iaşi - Universitatea Craiova SCOR FINAL

Universitatea Craiova

După două victorii consecutive, Universitatea Craiova are şansa de a se apropia la doar trei puncte de liderul CFR Cluj, cu o etapă înaintea playoff-ului. Poli Iaşi este următorul adversar al oltenilor.

S-A TERMINAT MECIUl! Craiova învinge Iaşiul cu 5-2 şi se apropie la 3 puncte de liderul CFR Cluj.

Min 88: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Craiova. Koljic face 5-2.

Min 82: GOOOOOOOL Craiova. Nicuşor Bancu marchează al patrulea gol al echipei sale în acest meci.

MIN 69: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Poli Iaşi. De Oriondo o aduce pe Poli Iaşi la doar un gol de egalare.

Min 52: GOOOOOOOOOOOOOOL Poli Iaşi. Cosmin Frăsinescu reduce din diferenţă pentru ieşeni.

Min 46: Omoh şutează spre poarta lui Pigliacelli, dar fără să îi pună mari probleme portarului Craiovei.

ESTE PAUZĂ LA IAŞI, UNIVERSITATEA CONDUCE CU 3-0, DUPĂ O PRIMĂ REPRIZĂ SPECTACULOASĂ.

Min 44: Şut deviat al lui Nistor, scos în corner de Târnovanu.

Min 28: Şutul lui Cicâldău din lovitură liberă este respins cu greu de Târnovanu.

Min 26: Luckassen îl loveşte dur pe Cosic, cu talpa pe genunchi. Scapă fără galben.

Min 22: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL. Este 3-0 pentru craioveni, după un gol marcat de Mihai Bălaşa cu capul, din apropiere.

Min 16: GOOOOOOOL, Craiova. Alexandru Cicâldău transformă de la punctul cu var.

Min 15: PENALTY pentru Craiova. Klimavicius îl atinge pe Bancu în careu.

Min 10: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Luis Niţu deschide scorul cu un şut bine plasat de la 16 metri.

Min 9: Ocazie mare pentru Poli Iaşi. Breveld a trimis cu capul pe lângă poartă. Asistentul ridicase însă fanionul.

Min 4: Luckasen, şut peste poartă!

Min 2: Un şut slab al lui Andrei Ivan, pe lângă poartă!

Min 1: A început meciul

Ieşenii, conduşi de pe bancă de Mircea Rednic, nu au câştigat niciun meci în 2020 şi luptă pentru evitarea retrogradării.

Echipele probabile:

Poli Iași: Târnovanu - Grădinaru, Klimavicius, Frăsinescu, S. Șerban - Platini, De Iriondo, Passaglia, Chacana - Omoh, Luckassen

Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Cosic, Bălaşa, Bancu - Nistor, Mateiu, Cicâldău - Bărbuț, Nițu, Ivan