Cele mai citite

Medgidia. Copil, CĂZUT de la etajul patru al spitalului

Autor: Ema Apostu
spital_97978900
foto ilustrativ

O fetiţă de patru ani este în stop-cardio respirator după ce a căzut pe fereastră, vineri după-amiază, de la etaj secţia de Pediatrie a Spitalului Municipal Medgidia, potrivit Serviciului de Ambulanţă Judeţean (SAJ) Constanţa. 

UPDATE: Din păcate, medicii nu au mai putut face nimic pentru fetiță. Aceasta a decedat.

---

Potrivit purtătorului de cuvânt al SAJ Constanţa, dr. Claudia Tatarici, cadrele medicale sunt în alertă după ce un copil cu vârsta aproximativă de patru ani a căzut de la înălţime, chiar din clădirea Spitalului Municipal Medgidia, unde era internată împreună cu mama sa. 

"Copilul se află în stop cardio-respirator, fiind asistat, în cadrul Unităţii de Primiri Urgenţe (UPU) a spitalului din Medgidia, de echipajul elicopterului SMURD, care s-a deplasat acolo pentru a prelua pacienta, după încheierea protocolului de resuscitare", a declarat Claudia Tatarici, relatează Agerpres.

[citeste si]

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close