EURO 2016. Albania - Elveţia. LIVE SCORE

MECIURILE ZILEI LA EURO 2016: GRUPA A - Albania - Elveţia, de la 16:00 (Dolce Sport 1), GRUPA B - Ţara Galilor - Slovacia, de la 19:00 (Dolce Sport 1) şi Anglia - Rusia, de la 22:00 (ProTV şi Dolce Sport 1)

Albania - Elveţia 0-1

Echipele de start

Albania: Berisha - Hysaj, Cana, Mavraj, Agolli - Kukeli, T. Xhaka (Kace 61), Roshi, Abrashi, Lenjani - Sadiku

Elveţia: Sommer - Lichtsteiner, Schär, Djourou, Rodriguez, Behrami, Dzemaili, G. Xhaka, Shaqiri, Seferovic, Mehmedi (Embolo 62)

Elveţia, scor 0-1. Schar a deschis scorul în minutul 5 după o greşeală a portarului Berisha, iar Cana, căpitanul Albaniei, a "rezolvat" partida fiind eliminat în minutul 36 după ce a primit două cartonaşe galbene.