Cele mai citite

Dinamo - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, rezultat final

Autor: Rodica Mitu
dinamo_fotbal_foto_pexels_81906100
Dinamo - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, rezultat final / Foto Pexels

Dinamo a încheiat nedecis cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 0-0, sâmbătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 23-a a Ligii I de fotbal.

Fiecare echipă a avut câte o ocazie mare de gol, într-un meci desfăşurat pe o vreme geroasă. Oaspeţii au avut un şut foarte periculos prin Nandor Tamas (58), respins de portarul Mihai Eşanu. Dinamo a trecut pe lângă gol pe finalul partidei, când Adnan Aganovic a trimis în bara propriei porţi (85). Sepsi OSK e neînvinsă de cinci etape, ultimele patru încheindu-se cu egaluri, notează Agerpres. 

Dinamo venea după două eşecuri consecutive în campionat, cu FCSB şi Universitatea Craiova.

În tur, Sepsi OSK s-a impus cu scorul de 2-0. 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Fotbal
Citește mai multe din Fotbal
x close