DCNews Politica Partide politice PSD Vrancea a luptat permanent pentru dezvoltarea județului nostru

PSD Vrancea a luptat permanent pentru dezvoltarea județului nostru

Ministrul PSD al transporturilor a lansat ieri licitația pentru ultimele două tronsoane ale autostrăzii Buzău - Focșani. Credem că această arteră rutieră va contribui la dezvoltarea economică a județului Vrancea și vrem ca acest lucru să se întâmple cât mai repede.

- Tronsonul 1 Buzău - Vadu Pașii (4,60 Kilometri) - în licitație din 1 februarie și are ca dată limită pentru depunerea ofertelor 5 aprilie;

- Tronsonul 2 Vadu Pașii – Râmnicu Sărat (30,80 Kilometri) - în licitație din 8 februarie;

- Tronsonul 3 km Râmnicu Sărat – Mândrești Munteni (36,10 klometri) - în licitație din 8 februarie;

- Tronsonul 4 Mândrești Munteni – Focșani Nord (10,94 kilometri) - în licitație din 1 februarie și are ca dată limită pentru depunerea ofertelor 5 aprilie.

Întregul proiect al Autostrăzii Buzău-Focșani are o valoare de 7,26 miliarde de lei (inclusiv TVA) și este finanțat prin PNRR, fiind prevăzut în Master Planul de Transport General.

Știri similare din categoria Partide politice Vezi toate articolele