DCNews Stiri Auto Planuri la final de pandemie - 1/3 oameni vrea o maşină nouă

Planuri la final de pandemie - 1/3 oameni vrea o maşină nouă

Deşi vânzările pe piaţa auto au scăzut de la începutul pandemiei, un studiu recent scoate la iveală faptul că unul din trei oameni vrea să achiziţioneze o nouă maşină la finalul pandemiei. 

Un studiu din SUA, realizat de CarDekho, arată că 38 la sută dintre respondenţi plănuiesc să cumpere o maşină la finalul pandemiei COVID-19, indiferent dacă este nouă sau uzată. 

Potrivit studiului, aceste cifre se datorează faptului că maşinile personale vor fi extrem de importante în ceea ce priveşte respectarea măsurilor de distanţare socială. 

Citește mai multe din Auto
Citește mai multe din Auto