DCNews Stiri Eveniment O groapă de gunoi din Dâmbovița a luat foc. Aproximativ trei tone de deșeuri ard

O groapă de gunoi din Dâmbovița a luat foc. Aproximativ trei tone de deșeuri ard

Foto cu rol ilustrativ: Freepik

Pompierii intervin, miercuri, pentru a stinge un incendiu izbucnit la groapa de gunoi din Titu, unde ard circa trei tone de deşeuri, informează ISU Dâmboviţa.

"Intervenţie în cazul unui incendiu produs la groapa de gunoi din oraşul Titu. La sosirea echipajelor de intervenţie acestea au constatat faptul că incendiul se manifestă pe o suprafaţă de aproximativ 500 metri pătraţi, implicând aproximativ 3 tone de reziduuri menajere", precizează ISU Dâmboviţa.

Un alt incendiu a avut loc la groapa de gunoi din Titu şi în urmă cu două zile şi a fost nevoie de intervenţia pompierilor pentru a stinge focul, conform Agerpres.

Știri similare din categoria Eveniment Vezi toate articolele