Ianis Hagi, rezervă 85 de minute în ultimul meci al lui Rangers

Fotbalistul român Ianis Hagi a jucat doar din minutul 86 în victoria lui Glasgow Rangers, 2-0 acasă cu Kilmarnock, sâmbătă, în etapa a 5-a a campionatului Scoţiei.

Titular în primele patru etape, Ianis Hagi a fost introdus de antrenorul Steven Gerrard în locul lui Ryan Kent, cel care a punctat în minutul 77. Internaţionalul român nu are niciun gol şi nicio pasă decisivă în actuala ediţie de campionat.

Scorul fusese deschis de Kemar Roofe (50). Golgheterul Alfredo Morelos nu a fost în lotul gazdelor.

Rangers, vicecampioană în sezonul trecut, are 13 puncte şi este pe prima poziţie a clasamentului, la 3 puncte de a doua clasată, Hibernian, ce are un meci mai puţin disputat. Celtic Glagow, deţinătoarea titlului, are doar două meciuri disputate şi ocupă locul 6, cu 4 puncte, scrie Agerpres.