Urmărește emisiunea live

Chindia Târgoviște - CFR Cluj, rezultat final

CFR Cluj calificare. foto: @cfr1907 - FB

CFR Cluj a câștigat meciul din etapa a patra a Ligii 1 în fața nou-promovatei Chindia Târgoviște. Campioana României s-a impus cu 4-1, după ce echipa adversă a condus-o pe gruparea lui Dan Petrescu până în minutul 49.

Neicuțescu a deschis tabela de marcaj în fața propriilor suporteri în minutul 27, iar la pauza Chindia Târgoviște era în avantaj.

În repriza a doua, gazdele au împins mingea în propria poartă. Aioanei a dus scorul la 1-1 Păun a înscris un gol și Deac a reușit o dublă, iar CFR Cluj a câștigat cu 4-1 și este lider în clasamentul Ligii 1 cu 10 puncte.