Boloni, meci de coșmar în Belgia

boloni steaua dece

Ladislau Boloni, antrenor la Antwerp, a fost la un pas de a câștiga împotriva liderului Brugge, însă pe final, echipa românului a cedat.

Ladislau Boloni a fost aproape de o victorie fantastică. În minutul 89, Royal Antwerp conducea pe teren propriu cu scorul de 2-0, prin reușitele din prima repriză ale lui Matheus și Owusu Acheampong. Pe final însă, Brugge a reușit să înscrie de două ori, reușind astfel să scoată un punct din duelul cu echipa lui Boloni. Tomecak a redus din handicap în minutul 89, iar Vormer a egalat în al doilea minut al prelungirilor.

Antwerp - Club Brugge s-a terminat 2-2.

Royal Antwerp, supriza campionatului

Boloni i-a preluat pe cei de la Antwerp în iulie 2017 și are contract valabil până iunie 2019. Royal Antwerp ocupă locul 4 în clasament, fiind considerată una dintre surprizele actualei ediții de campionat din Belgia. Antwerp are nouă victorii, opt egaluri şi cinci înfrângeri.

Club Brugge este lider detașat, cu 54 de puncte acumulate în 22 de etape, la 9 puncte de Charleroi, ocupanta locului 2.