DCNews Sport Tenis Halep ameninţă cu retragerea din Fed Cup

Halep ameninţă cu retragerea din Fed Cup

Simona Halep

Jucătoarea de tenis Simona Halep a declarat, luni, că nu va mai juca în Fed Cup dacă formatul competiţiei se va schimba.

„Îmi place Fed Cup și nu aș schimba niciodată acest format", a declarat Simona Halep reporterilor la Eastbourne, luni.

„Dacă se schimbă Fed Cup, nu voi mai juca. Îmi place formatul de acum, dacă se schimbă, va fi dificil deoarece Fed Cup înseamnă să joci acasă și în deplasare", a mai spus Simona Halep, conform Reuters.  

Declarațiile au fost făcute pe fondul intenţiilor Federaţiei Internaţionale de Tenis de a schimba formatul competiţiei.

Citește mai multe din Tenis
Citește mai multe din Tenis