DCNews Politica Personalități politice Daniel Funeriu, scandal cu interlopii. Polițiștii, anchetă din oficiu

Daniel Funeriu, scandal cu interlopii. Polițiștii, anchetă din oficiu

Potrivit pressalert.ro, după ce a fost la vizita lui Traian Băsescu de la Sânnicolaul Mare, Daniel Funeriu a ales să-şi petreacă noaptea în clubul Heaven. Fostul minsitru s-a dus la o masă şi a luat la salutat şi pupat pe toată lumea. Printre cei salutați de fostul ministru s-a numărat Lucian Boncu, cunoscut al lumii interlope din Timișoara, deranjat de gest. 

Potrivit sursei citate, comisarul șef Sorin Munteanu a afirmat că a a \"avut informaţii că s-a produs un incident. De acolo a pornit totul\".

Prin vocea purtătorului de cuvânt al Poliţiei Timiş, agent principal Mirela Drăghicioiu, s-a confirmat faptul că \"poliţiştii Serviciului de Investigaţii Criminale s-au sesizat din oficiu cu privire la producerea unui incident într-un club din Timişoara. În continuare se efectuează verificări pentru a se stabili dacă s-a comis sau nu vreo faptă penală. Până în prezent nu am fost sesizaţi de comiterea vreunei infracţiuni. Vor fi vizionate imaginile surprinse de camerele de supraveghere pentru a se stabili cu exactitate circumstanţele şi persoanele implicate în incident\".

Știri similare din categoria Personalități politice Vezi toate articolele