Program Festivalul Internațional al Școlilor de Teatru F.I.S.T. 2019

Ana Vasilescu / 26 iun 2019 / 16:27 Salveaza PDF Comentarii
Descriere foto:

Festivalului Internațional al Școlilor de Teatru (FIST) va avea loc în perioada 1-7 iulie. Evenimentul este organizat de Primăria Capitalei, prin ARCUB - Centrul Cultural al Municipiului București, în parteneriat cu Asociația Festivalul Internațional al Școlilor de Teatru, Teatrul Bulandra, Teatrul Metropolis și UNATC „I.L. Caragiale”.

Iată programul: 

LUNI, 1.07

 

Teatrul Bulandra, Sala „Toma Caragiu", ora 20.00

Deschiderea oficială
REVIZORUL de N.V. Gogol

Universitatea Națională de Artă Teatrală și Cinematografică „I.L. Caragiale",
București, România

Durată: 2h 30min.

MARȚI, 2.07

 

Teatrul Metropolis, Sala „Olga Tudorache", ora 18.00

ANGAJARE DE CLOVN(I) după Matei Vișniec
Universitatea „Dunărea de Jos", Galați, România
Durată: 55min.

Teatrul Bulandra, Sala „Toma Caragiu", ora 20.00

CONTRASTE de Irina Donici
Academia de Muzică, Teatru și Arte Plastice, Chișinău, Republica Moldova
Durată: 50min.

MIERCURI, 3.07


Teatrul Metropolis, Sala Centenar, ora 18.00
SPIRIT NELINIȘTIT de Noel Coward
Univrsitatea Hyperion, București, România
Durată: 1h 45min.

Teatrul Metropolis, Sala „Olga Tudorache", ora 20.00
A BEHANDING IN SPOKANE de Martin McDonagh
The Academy of Performing Arts in Bratislava, Slovacia
Durată: 1h 45min.

JOI, 4.07


Teatrul Bulandra, Sala „Toma Caragiu", ora 18.00
PESCĂRUȘUL de A.P. Cehov
Universitatea Națională de Artă Teatrală și Cinematografică „I.L. Caragiale",
București, România
Durată: 2h

Teatrul Metropolis, Sala „Olga Tudorache", ora 20.00
COMING of stAGE de Ștefan Peca
Universitatea de Arte din Târgu-Mureș, România
Durată: 1h 40min.

VINERI, 5.07


Teatrul Metropolis, Sala „Olga Tudorache", ora 18.00
HAMLET IT BE, după William Shakespeare și Aldo Nicolaj
Universitatea Națională de Arte „George Enescu", Iași, România
Durată: 1h 30min.

Teatrul Bulandra, Sala „Liviu Ciulei", ora 20.00
VICTOR SAU COPIII LA PUTERE de Roger Vitrac
Athanor Academy for Theatre and Film, Passau, Germania
Durată: 2h (cu pauză)

SÂMBĂTĂ, 6.07

 

Teatrul Bulandra, Sala „Liviu Ciulei", ora 18.00
MASCHERE, BUFFONI E VILLANI de Angelo Beolco (Ruzante)
Academia Teatrale Veneta, Veneția, Italia
Durată: 1h

Teatrul Metropolis, Sala „Olga Tudorache", ora 20.00
LOVE STORIES de Joël Pommerat
Universitatea „Lucian Blaga" din Sibiu, România
Durată: 1h 45min.

 

DUMINICĂ, 7.07


Teatrul Metropolis, Sala „Olga Tudorache", ora 20.00
Închiderea oficială
THE SEVEN WHO WERE HANGED de Leonid Andreyev
State Institute of Performing Arts, Sankt Petersburg, Rusia
Durată: 40min.


EVENIMENTE CONEXE

 

LUNI, 1.07

Teatrul Metropolis, Sala Centenar, ora 17.00
Întâlnire cu actorul Șerban Pavlu
MARȚI, 2.07
UNATC „I.L. Caragiale", Sala „Ileana Berlogea", ora 11.00
Ceremonia de acordare a titlului Doctor Honoris Causa regizorului Silviu Purcărete

JOI, 4.07


Teatrul Metropolis, Sala Centenar, ora 16.00
Întâlnire cu actorul Marius Manole

MIERCURI - VINERI, 3 - 5.07

 

Sala Arcelor, ARCUB, orele 12.00 - 15.00
Master Class Andreas Manolikakis (Actors Studio Drama School - New York, SUA)

SÂMBĂTĂ, 6.07


Sala Arcelor, ARCUB, orele 12.00 - 16.00
Master Class Denni Dennis (State Institute of Performing Arts – Sankt Petersburg, Rusia)

***

Teatrul Metropolis - Sala „Olga Tudorache" / Sala Centenar (Str. Mihai Emienscu, Nr.89)
Teatrul Bulandra - Sala „Liviu Ciulei" (Bulevardul Schitu Măgureanu, Nr. 1)
Teatrul Bulandra - Sala „Toma Caragiu" (Str. Jean Louis Calderon, Nr.76A)
ARCUB - Sala Arcelor (Str. Lipscani, Nr. 84-90)
UNATC „I.L. Caragiale" - Sala „Ileana Berlogea" (Str. Matei Voievod, Nr. 75-77)


Te-ar putea interesa






Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2019 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.


dcn.n-nxt.27