DCNews Stiri Primăria Timișoara. Plăți salariale nelegale de peste 24 de milioane de lei

Primăria Timișoara. Plăți salariale nelegale de peste 24 de milioane de lei

Bani-lei-romanesti7

Plăți salariale nelegale de peste 24 de milioane de lei acordate de Primăria Timișoara.

Raportul Curții de conturi arată ilegalități comise în perioada iulie 2011 - mai 2014. Potrivit documentului, executivul primăriei a acordat fără drept angajațiilor indemnizația de 25% și a majorat veniturile primarului și a viceprimarilor cu 203.000 de lei.

În același raport se mai arată că o parte din funcționari ar fi beneficiat de prime pentru administrarea creanțelor bugetare, deși nu au atribuții și nici nu au contribuit la administrarea creanțelor fiscale.

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri