DCNews Stiri Finala Wimbledon. Dăncilă, mesaj după victoria Simonei Halep

Finala Wimbledon. Dăncilă, mesaj după victoria Simonei Halep

Premierul Viorica Dăncilă a transmis un mesaj după victoria Simonei Halep din finala de la Wimbledon. 

"Felicitări campioanei României! Felicitări, Simona! Ne-ai umplut inimile de bucurie și mândrie!" este mesajul Vioricăi Dăncilă.

Reamintim că Simona Halep a câștigat, sâmbătă, primul său trofeu la prestigiosul turneu de la Wimbledon, după ce a învins-o categoric pe marea campioană Serena Williams, scor 6-2, 6-2. Jucătoarea de tenis din România obține astfel cel de-al doilea său titlu la un turneu de Grand Slam.

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri