Cele mai citite

Marius Budăi, replică pentru Klaus Iohannis şi Ludovic Orban: Mare tam-tam pentru nimic. Guvernul IOC

marius-budai_40222200
Marius Budăi

Marius Budăi, ministrul Muncii în Guvernul Dăncilă, a reacţionat în timpul evenimentului de lansare a Planului de Relansare Economică a României şi a criticat dur Guvernul, dar şi pe preşedintele Klaus Iohannis. 

"Mare tam-tam pentru nimic

Domnule Preşedinte-premier Iohannis, în timp ce Guvernul dumneavoastră organizează mare petrecere cu scopul de a anunţa un mare NIMIC, mediul de afaceri românesc şi cetăţenii români suferă.

700.000 de locuri de muncă pierdute, firme româneşti care şi-au închis activitatea, cetăţeni români cărora le tăiaţi venituri şi cetăţeni români cărora le-a fost luată agoniseala de o viaţă de puhoaiele de apă, dar nu-i nimic, PNL organizează petrecere de lux în locaţie de lux.

Guvernule_IOC (Iohannis, Orban, Cîţu) de ce îi ignoraţi pe cetăţenii români?

Guvernule_IOC de ce nu prezentaţi cetăţenilor români care va fi evoluţia salariului minim şi a salariului mediu?

Guvernule_IOC de ce nu prezentaţi cetăţenilor români care va fi evoluţia alocaţiilor copiilor din România?

Guvernule_IOC de ce nu prezentaţi cetăţenilor români care va fi evoluţia pensiei minime?

Guvernule_IOC de ce nu prezentaţi cetăţenilor români care va fi evoluţia punctului de pensie?

Vă spun eu!

Pentru că NU VĂ PASĂ de cetăţenii români.", a scris Marius Budăi pe Facebook. 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Partide politice
Citește mai multe din Partide politice
x close