Urmărește emisiunea live

FC Timişoara s-a impus la Cluj, în faţa CFR-lui, cu 2-1

FC Timişoara a obţinut victoria pe terenul celor de la CFR Cluj, cu scorul de 2-1 (1-1), într-un meci contând pentru etapa a 20-a a Ligii I. Scorul a fost deschis de oaspeţi, prin Zicu, care a transformat, în minutul 5, o lovitură de pedeapsă.

În minutul 8, clujenii au restabilit egalitatea, prin Cadu, tot din penalty. În minutul 66, gazdele au rămas cu un om mai puţin pe teren, după ce brazilianul Bastos a văzut al doilea cartonaş galben, primit pentru simulare, deşi arbitrul Marius Avram trebuia să discteze un nou penalty. În minutul 79, noua achiziţe a bănăţenilor, Ricketts, a reuşit golul victoriei, iar în final Zicu a expediat balonul în stâlpul drept al porţii clujenilor.

După acest rezultat, FC Timişoara ocupă locul 2 al clasamentului Ligii I, cu 40 de puncte, iar CFR Cluj, poziţia a opta, cu 28 de puncte.