Dinamo-CFR Cluj. Dinamo a fost învinsă pe teren propriu

Dinamo București a fost umilită pe teren propriu de CFR Cluj. Scorul final a fost 0-2, chiar pe arena din Ștefan cel Mare. În urma rezultatului, Dinamo rămâne pe locul șase, cu 23 de puncte.

Dinamo-CFR Cluj 0-2

Scorul meciului a fost stabilit încă din prima repriză. În minutul 3, Juan Carlos a deschis scorul pentru echipa din Cluj.

În minutul 12 Dinamo putea egala însă Palici a ratat un penalty. Ratarea avea să îi coste mult pe roș-albaștri, clujenii reușind să se desprindă. Sorsa face 2-0 în minutul 28.

Dinamo a alergat în zadar revenirea în meci. Din păcate pentru fanii alb-albaștrilor, echipa din București nu a reușit să marcheze.