Cele mai citite

Cutremur în Liga 1. Echipele aflate în insolvenţă ar putea dispărea

lpf_82161500

Liga Profesionistă de Fotbal este pe punctul de a introduce o nouă  regulă nouă din sezonul 2018-2019.

Liga Profesionistă de Fotbal  vrea  excluderea din Liga 1 a echipelor aflate în insolvenţă. CFR Cluj, Gaz Metan, Pandurii şi ASA sunt cluburile din Liga 1 care trebuie să-şi rezolve datoriile până în 2018, potrivit sport.ro.

Rapid, Oţelul, U Cluj şi Petrolul nu s-au mai putut salva, după ce au intrat în insolvență  şi au intrat în faliment, Dinamo fiind singura echipă care a reușit să se salveze.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Sport
Citește mai multe din Sport
x close