CUPA ROMÂNIEI: Steaua s-a calificat în semifinale

După ce a înfrânt-o pe FC Viitorul Constanța cu scorul de 1-0, în sferturile de finală ale competiției, Steaua București s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal, joi seara.

După ce a înfrânt-o pe FC Viitorul Constanța cu scorul de 1-0, în sferturile de finală ale competiției, Steaua București s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal, joi seara, menționează Agerpres.

În minutul 3 al reprizei secunde (48), Nicolae Stanciu a dat singurul gol partidei. Steaua o învinsese pe FC Viitorul cu 1-0 și luni, tot la Ovidiu, în campionat, printr-un gol marcat în minutul 3 al partidei, de Jugurtha Hamroun.

În acest sezon, echipa lui Reghe a învins-o pe FC Viitorul de trei ori. ASA Târgu Mureș, Dinamo și CFR Cluj s-au mai calificat în semifinale alături de Steaua.