VEZI ȘI: INCIDENTE Meci România-Ungaria. Ce le-au făcut suporterii unguri românilor
Mai mult, fanii unguri au rupt gardurile şi au intrat în Tribuna I şi s-au bătut cu suporterii români.
Jandarmii au fost nevoiți să folosească gazele lacrimogene pentru a-i opri pe maghiari.
Ulterior, aceștia au evacuat o parte a fanilor români de la Inelul 1 al Peluzei Nord, după ce suporterii au intrat în conflict cu forţele de ordine.
Fanii au aruncat cu petarde şi scaune, iar după ce jandarmii au folosit gaze lacrimogene s-au îndreptat spre tribuna a doua, mulţi rămânând pe inelul intermediar.
De asemenea, la intonarea imnului Ungariei, românii au huiduit şi au aprins torţe pe care le-au aruncat înspre sectoarele de peluză ocupate de suporterii maghiari.
Imnul Ungariei nu s-a auzit aproape deloc pe stadion din cauza huiduielilor şi ale petardelor care explodau.
Meciul România - Ungaria a început, astăzi, la ora 19.00, pe Arena Naţională din Capitală. La meci participă peste 48.000 de spectatori, între care aproximativ 2.000 sunt fani unguri, scrie B1.