€ 5.0919
|
$ 4.3707
|
Curs valutar: € 5.0919
|
$ 4.3707
 

Gheorghe Hagi: Ianis Hagi a avut oferte. ATAC la adresa Fiorentinei

hagi_16979800 Hagi, generatia de aur
 

Gheorghe Hagi a lansat un atac asupra oficialilor de la Fiorentina care chiar l-ar fi amendat pe fiul său, pentru că era dezamăgit că nu joacă. 

"M-au mințit în față pe mine și pe Ianis, Ianis a avut 3 oferte când s-a întors, un antrenor mare a spus ca Ianis poate fi comparat cu Totti, l-au amendat pe Ianis pentru că a declarat că e dezamăgit și nu joacă la club. Nu l-au băgat pentru că e român! Directorul sportiv face și desface tot la Fiorentina. E mai rău decât în România, pe vremea Generalilor, când jucam la Steaua! Fiorentina are 100 milioane de euro buget și e pe locul 11 cu Pioli", a spus Gheorge Hagi, într-o conferință de presă.

I-ai dat reject. Ai pierdut un mare jucător

Nu este pentru prima dată când Hagi îl atacă pe oficialul Fiorentinei. 

"I-ai dat reject lui Ianis. Te salut din România, dar ai pierdut un mare jucător. Era român şi trebuia să-l ascundem. Eh, nu mai poţi să-l ascunzi, că de aia l-am cumpărat, ca să nu-l mai ascunzi, să poată ieşi din nou pe piată. Oricum, are mai multe titluri decât Corvino. Şi cred că şi eu am produs jucători cât el, că se laudă câţi jucători a produs. Îi transmit că nu e frumos ce a făcut. Toţi din Firenze voiau să-l vadă pe Ianis. Nu e corect. La primavera, Ianis desena, picta. Ei nu l-au dezvoltat. Jucătorul se dezvoltă când joacă, nu când se antrenează. În meci înveţi, din greşeală. O să vorbim mai târziu despre ce se va întâmpla. Dar Fiorentina a pierdut un mare jucător. Aşa cred eu, care am jucat fotbal. Îmi pare rău. Dar te salut din România, mergem mai departe şi vedem ce se va întâmpla", a mai spus Gheorghe Hagi. 

[citeste si]

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close