Cele mai citite

Adio Londra! Naţionala de handbal ratează calificarea

handbal

Fetele conduse de Radu Voina au ratat calificarea la Jocurile Olimpice de la Londra. Naţionala de handbal a României a fost învinsă de Muntenegru cu scorul de 34 la 23. Această înfrângere, coroborată cu cea ce ieri în faţa Franţei, anulează orice şansă de a mai merge la Olimpiadă.

Fetele lui Dragan Adzic au cîştigat la 11 goluri distanţă (34-23), după ce la pauză aveau doar 4 goluri avantaj 17-13. România ratează astfel calificarea la Olimpiadă, iar meciul cu Japonia este fără miză.

România nu s-a putut opune Bojanei Popovic şi lui Bulatovic, cele două jucătoare făcînd un joc excelent.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Sport
Citește mai multe din Sport
x close