€ 5.0920
|
$ 4.3235
|
Curs valutar: € 5.0920
|
$ 4.3235
 

Ponta: "Iohannis, mincinos exact ca modelul lui principal - Băsescu"

victor_ponta_interviu_dcnews_72295500
 

Victor Ponta nu pierde nicio ocazie pentru a-l ataca pe Klaus Iohannis. În ultima postare a sa pe Facebook, fostul premier l-a numit pe Iohannis "demagog, fariseu, mincinos exact ce modelul lui principal - Traian Băsescu".

"Deci conform "gandirii luminate" a lui Klaus Iohannis si lozincilor Propagandei Securiste ar trebui ca Doamna Clinton sa nu mai candideze pentru ca este o "Penala" !!!

Si nici pe fostul Prim Ministru al Frantei Alain Juppe ( condamnat definitiv la 18 luni de inchisoare cu suspendare) nu il lasa Iohannis sa candideze - si totusi aproape sigur o sa fie ales in 2017 noul Presedinte al Republicii ( si o sa se milogeasca Klaus de el sa faca o poza si sa il primeasca la masa la Paris)!

Stati sa vedeti cand o intalneste Iohannis pe penala aia de Christine Lagarde - sefa FMI , inculpata in 2015 pentru o decizie de vreo 400 milioane euro! Imediat da cu ea de pamant si ii cere demisia.

Dar o persoana despre care mai multe instante din Romania au spus clar ca a obtinut o casa cu acte false poate sa ne dea lectii?!? Poate ca el e demagog, fariseu, mincinos exact ca modelul lui principal - Traian Basescu", a scris acesta.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close