Liga Campionilor - Rezultate din turul I Play-Off

Miercuri au avut loc restul partidelor din manșa I a Play-Off-ului Ligii Campionilor.

Vicecampioana Greciei, Olympiakos Pireu, a făcut un pas uriaş spre grupele Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, după ce a învins formaţia rusă FC Krasnodar cu scorul de 4-0, pe teren propriu, în prima manşă a play-off-ului.

Miguel Angel Guerrero, Lazar Randjelovic (două) şi Daniel Podence au marcat golurile, trei dintre ele fiind reuşite în ultimul sfert de oră. FC Krasnodar, fără internaţionalul român Andrei Ivan în lot la acest meci, o eliminase în turul anterior pe FC Porto.

Dinamo Zagreb a obţinut o victorie importantă, 2-0 cu Rosenborg, dar totul se va decide la Trondheim.

Young Boys Berna a fost ţinută în şah de Steaua Roşie Belgrad, 2-2, după ce oaspeţii au avut 2-1 în debutul reprizei secunde.

A marcat: Lukas Masopust (28).
Billel Omrani (CFR) a ratat un penalty în min. 79 (a apărat Ondrej Kolar).

Miercuri 21 august
Olympiakos Pireu (Grecia) - FC Krasnodar (Rusia) 4-0
Au marcat: Miguel Angel Guerrero (30), Lazar Randjelovic (78, 85), Daniel Podence (89).

Young Boys Berna (Elveţia) - Steaua Roşie Belgrad (Serbia) 2-2
Au marcat: Roger Assale (7), Guillaume Hoarau (76 - penalty), respectiv Milos Degenek (18), Mateo Ezequiel Garcia (46).

Dinamo Zagreb (Croaţia) - Rosenborg Trondheim (Norvegia) 2-0
Au marcat: Bruno Petkovic (9 - penalty), Mislav Orsic (28).

Partidele din manşa secundă vor avea loc pe 27 şi 28 august.