DCNews Politica Partide politice Ciolacu: Iohannis astupă tâmpeniile Guvernului. Dragnea e în închisoare, modificările n-au ajutat niciun pesedist

Ciolacu: Iohannis astupă tâmpeniile Guvernului. Dragnea e în închisoare, modificările n-au ajutat niciun pesedist

"Eu am văzut că PSD, alături de celelalte forţe politice, au făcut după marţea neagră şi miercurea albă. Am făcut curăţenie la toate legile care vizau modificări în legile justiţiei. Preşedintele nu a spus în detaliu la ce legi ale justiţiei se referă. Dar din ce ştiu eu, Codurile Penale nu au fost modificate. De câte ori face Guvernul o tâmpenie, preşedintele iese cu o ştire să astupe tâmpeniile Guvernului. 

În acest moment, Liviu Dragnea este în închisoare. Deci toate modificările invocate de Iohannis nu au ajutat niciun pesedist să nu ajungă în închisoare. Este o minciună perpetuată zi de zi, dar mai ales când Guvernul Orban face vreo prostie", a declarat Marcel Ciolacu. 

VEZI ŞI Iohannis, ATAC la PSD: Din fericire, am reușit să oprim!

Știri similare din categoria Partide politice Vezi toate articolele