Coronavirus - COVID 19
România în stare de urgență
-
confirmate
-
vindecate
-
decese
Sună-ne (Luni - Vineri, 09:00 - 18:00) sau scrie-ne la numărul 0772.264.642
sau la adresa de e-mail [email protected]

Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 30 mai - 5 iunie

DCNews Team / 29 mai 2011 / 16:17
teatru
teatru

Programul principalelor instituţii de spectacole din Bucureşti în perioada 30 mai - 5 iunie:

Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Amfiteatru: marţi, ora 19.00 - "Livada de vişini", de A. P. Cehov, regia Felix Alexa ; miercuri, ora 19.00 - "Egoistul", de Jean Anouilh; joi, ora 19.00 - "Noiembrie", de Ana Maria Bamberger, regia Alice Barb; vineri, ora 19.00 - "Încă-i bine!", de Rodica Popescu Bitănescu; sâmbătă, ora 19.00 - "Sinucigaşul", de Nikolai Erdman; duminică, ora 19.00 - "Egoistul" de Jean Anouilh.

Sala Mare: miercuri, ora 20.00 - "Dineu cu proşti", de Francis Veber; joi, ora 19.00 - "Toţi fiii mei", de Arthur Miller; sâmbătă, ora 19.00 - "Macbeth", de William Shakespeare; duminică, ora 20.00 - "Comedia norilor", după Aristofan.

Sala Atelier: miercuri, ora 19.00 - "Cinci femei de tranziţie", de Rodica Popescu Bitănescu, regia Rodica Popescu Bitănescu; joi, ora 19.00 - "Purificare", de Petr Zelenka; vineri, ora 19.00 - "Purificare", de Petr Zelenka; sâmbătă, ora 19.00 - "Tectonica sentimentelor", de Eric Emmanuel Schmitt; duminică, de la ora 19.00 - "Sonată pentru saxofon şi Eva", de Eugen Şerbănescu.

Sala 99: sâmbătă, ora 19.00 - "Scara pisicii", de Katalin Thuroczy; duminică, ora 19.00 - Teatrul Naţional pentru Copii.

Teatrul Bulandra, Sala "Toma Caragiu": luni, ora 18.30 - "Însemnările unui necunoscut", regia Alexandru Darie; joi, ora 18.30 - "Însemnările unui necunoscut", regia Alexandru Darie; duminică, ora 18.30 - "Însemnările unui necunoscut", regia Alexandru Darie.

Sala Izvor: miercuri, ora 19.00 - "Căsătoria", regia Yuri Kordonsky; sâmbătă, ora 19.00 - "Moartea unui comis voiajor", regia Felix Alexa; duminică, ora 19.00 - "Moartea unui comis voiajor", regia Felix Alexa.

Teatrul Mic: joi, ora 19.00 - "Cum iubeşte cealaltă jumătate"; vineri, ora 19.00 - "Băieţii de aur"; sâmbătă, ora 19.00 - "Visul unei nopţi de vară"; duminică, ora 19.00 - "Furtuna".

Teatrul Nottara, Sala "Horia Lovinescu": vineri, ora 19.00 - "Clipe de viaţă", de William Saroyan, regia Cristian Dumitru.

Sala "George Constantin": miercuri, ora 19.30 - "Uzina de plăceri SA", de Valentin Nicolau, regia Alexandru Berceanu; joi, ora 19.30 - "Ai toată viaţa înainte", după Romain Gary.

Teatrul Odeon, Sala Majestic: miercuri, ora 19.00 - "Un tango mas", de Răzvan Mazilu, regia Alexandru Dabija; joi, ora19.00 - "Natură moartă cu nepot obez", de Ion Sapdaru, regia Eugen Fat; vineri, ora 19.00 - "Iadul este amintirea fără puterea de a mai schimba ceva", de Jonas Gardell, regia Mariana Cămărăşan şi Alexandra Penciuc; sâmbătă, ora 19.00 - "Pyramus & Thisbe 4 you", după William Shakespeare, regia Alexandru Dabija; duminică, ora 11.00 - "Aventurile lui Habarnam", de Nikolai Nosov, regia Alexandru Dabija; ora 19.00 - "Ultima femeie a senorului Juan", de Leonid Juhovitki, regia Vladimir Gramov.

Sala Studio: marţi, ora 20.30 - "Blifat", de Gabriel Pintilei, regia Alexandru Mihail.

Sursa: Mediafax

Te-ar putea interesa







Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2020 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.

Comandă acum o campanie publicitară pe acest site: [email protected]


dcn.n-nxt.25