Programul teatrelor bucureştene în perioada 11 - 17 aprilie

sanziana
sanziana

Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Mare:

marţi, ora 19:00 "Macbeth", de William Shakespeare;

miercuri, ora 19:00 "Macbeth", de William Shakespeare;

vineri, ora 20:00 "Sânziana şi Pepelea", după Vasile Alecsandri;

sâmbătă, ora 20:00 "Comedia norilor", după Aristofan;

duminică, ora 20:00 "S-a sfârşit cum a-nceput", de Sean O'Casey

Sala Amfiteatru:

marţi, ora 19:00 "Cinci femei de tranziţie", de Rodica Popescu Bitănescu;

miercuri, ora 19:00 "Regina Mamă", de Manlio Santanelli;

joi, ora 19:00 "A patra soră", de Janusz Glowacki;

vineri, ora 19:00 "Cu uşile închise", de Jean Paul Sartre;

sâmbătă, ora 19:00 "Egoistul", de Jean Anouilh;

duminică, ora 19:00 "Sinucigaşul", de Nikolai Erdman

Sala Atelier:

miercuri, ora 19:00 "Legenda Marelui Inchizitor", după Feodor Dostoievski;

joi, ora 19:00 "Sonată pentru saxofon şi Eva" de Eugen Şerbănescu;

vineri, ora 19:00 "Avalanşa", de Tuncer Cücenoğlu;

sâmbătă, ora 19:00 "Camerista", după Hermann Broch

Sala 99:

sâmbătă, ora 19:00 "Scara pisicii", de Katalin Thuróczy;

duminică, ora 11:00 - Teatrul Naţional pentru copii; ora 19:00 "Tectonica sentimentelor", de Eric-Emmanuel Schmitt

Teatrul Bulandra, sala Izvor:

miercuri, ora 19:00 "Mamouret", regia Dinu Cernescu;

joi, ora 19:00 "Voiajul domnului Perrichon", regia Dinu Cernescu;

sâmbătă, ora 18:30 "Îngropaţi-mă pe după plintă, regia Yuri Kordonsky;

duminică, ora 19:00 "Arta", regia Cristi Juncu.

Sala "Toma Caragiu":

sâmbătă, ora 18:30 "Ivanov", regia Andrei Şerban.

Teatrul Nottara, Sala "Horia Lovinescu":

luni, ora 19:30 "Biloxi Blues", de Iarina Demian;

vineri, ora 19:00 "Omul hazardului", de Yasmina Reza, regia Cristian Juncu;

sâmbătă, ora 19:00 "Opera de trei parale" de Bertolt Brechet, regia Diana Lupescu;

duminică, ora 19:00 "Vacanţă în Guadalupa", de Pierre Sauvil di Erioc Assous, regia Diana Lupescu

Sala "George Constantin":

luni, ora 19:30 "Pygmalion", conducători proiect lector univ. dr. Bogdana Darie şi prof. asoc. dr. Mirela Gorea;

miercuri, ora 19:30 "Aniversarea", de Thomas Vinterberg si Mogens Rukov, regia Vlad Massaci;

joi, ora 19:30 "Hangiţa" de Carlo Goldoni, regia Tino Geirun;

sâmbătă, ora 19:30 "Uzina de plăceri S.A.", de: Valentin Nicolau, regia Alexandru Berceanu;

duminică, ora 19:30 "True West", de Sam Shepard, regia Alexandru Mazgareanu.

Teatrul Mic:

miercuri, ora 19:00 "Mă mut la mama";

joi, ora 19:00 "Băieţii de aur";

vineri, ora 19:00 "Doamna noastra din Pascagoula";

sâmbătă, ora 19:00 "Portretul Doamnei T";

duminică, ora 19:00 "Pe gaura cheii".

Teatrul Foarte Mic:

vineri, ora 19:00 "Mă tot duc";

sâmbătă, ora 19:00 "Zero";

duminică, ora 19:00 "Google ţara mea!".

Ultimele materiale video - DCNewsTV.ro

Te-ar putea interesa

Get it on App Store Get it on Google Play

Cele mai noi știri

Cele mai citite știri





Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2021 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate. DCNews Proiect 81431.

Comandă acum o campanie publicitară pe acest site: publicitate@dcnews.ro


cloudnxt2
YesMy