Dinamo, umilită acasă de Concordia Chiajna

Concordia Chiajna a învins-o surprinzător pe Dinamo București cu scorul de 1-0 (1-0), sâmbătă seara, în Șoseaua Ștefan cel Mare, într-un meci din etapa a zecea a Ligii I de fotbal.

Singurul gol al partidei a fost marcat de ex-dinamovistul Marian Cristescu (33).

Dinamo a dominat jocul, mai ales în repriza secundă, când a avut și două bare, prin Valentin Lazăr (52, 89).

May Mahlangu, care a intrat în minutul 72 în locul lui Hanca la Dinamo, a devenit primul fotbalist sud-african din Liga I.

Pe finalul partidei, din tribune s-a cerut demisia antrenorului echipei Dinamo, Ioan Andone.

Dinamo are o singură victorie în ultimele șase etape, trei egaluri și două eșecuri. Dinamo a pierdut pentru prima oară acasă în acest sezon.

FC Dinamo București — Concordia Chiajna 0-1 (0-1), Stadion "Dinamo" — București
A marcat: Marian Cristescu (33).