DCNews Stiri Un deținut din Penitenciarul Satu Mare a murit

Un deținut din Penitenciarul Satu Mare a murit

Inchisoare, foto ilustrativ

Un deținut care ispășea pedeapsa în Penitenciarul Satu Mare a murit, duminică, la mai bine de două luni după ce a fost internat. 

Reprezentanții Penitenciarului spun că decesul nu are legătură epidemia COVID-19. Potrivit Penitenciarului Satu Mare, deținutul era internat, din data de 5 iulie, într-o unitate spitalicească din rețeaua sanitară publică. Deținutul a murit duminică dimineața, în jurul orei 05.00.

„Cauza decesului nu intră sub incidența actualului context epidemiologic. În conformitate cu prevederile legale, evenimentul a fost notificat Parchetului de pe lângă Tribunalul Satu Mare, judecătorului de supraveghere a privării de libertate, familiei persoanei decedate”, spun reprezentanții Penitenciarului Satu Mare, citează Mediafax.

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri