Cele mai citite

Cîțu: După ce ne vaccinăm, RENUNȚĂM și la MASCĂ

florin-citu-declaratii-normalitate_37032600
Sursă foto: Facebook Florin Cîțu

Premierul Florin Cîțu a spus când vom putea renunța la măștile de protecție.

"După ce ne vaccinăm, renunțăm la mască. De la 1 iunie e cam devreme să renunțăm la mască. Sunt doar 35% dintre persoane. Dacă avem această țintă de 35%... Nu.Trebuie să ne gândim la a renunța la mască după ce avem acea țintă de 10 milioane de români vaccinați. Până atunci nu avem cum discuta despre așa ceva.", a spus premierul Florin Cîțu în cadrul unei conferințe de presă, atunci când a fost întrebat când am putea renunța definitiv la purtarea măștii de protecție în spațiile publice.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Guvern
Citește mai multe din Guvern
x close