DCNews Stiri Ce au luat românii din diaspora cu ei. Părintele Visarion Alexa: Este tot timpul cu ei

Ce au luat românii din diaspora cu ei. Părintele Visarion Alexa: Este tot timpul cu ei

foto Facebook ”Vot diaspora”

Părintele Visarion Alexa a explicat care este singurul lucru pe care toate comunităţile de români din  diaspora l-au luat din ţară. 

"Au luat biserica cu ei. Nu au reprezentanţi,  nu au aleşi, dar au un lucru. Îl au pe Dumnezeu şi au biserica cu ei, au luat-o de acasă. În fiecare comunitate de români este şi o biserică.

Au o legătură foarte puternică cu Dumnezeu", a spus părintele Visarion Alexa în emisiunea Dar şi Har de la Antena 3. 

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri