Simona Halep - Kaia Kanepi, Australian Open, rezultat turul I, LIVE

Simona Halep

Simona Halep - Kaia Kanepi, Australian Open, rezultat Simona Halep și Kaia Kanepi se vor întâlni în această dimineață în primul tur la Australian Open.

HALEP - KANEPI   -   SET 3: 6-2

6-2 FINAL DE MECI! HALEP CÂȘTIGĂ după un meci foarte dificil în care nu a strălucit și în care a făcut peste 60 de greșeli neforțate

5-2 Halep pare să-și fi reglat jocul, pe finalul unui meci extrem de greu. Kanepi va servi pentru a rămâne în meci

4-2 FABULOS! Halep revine de la 0-40 și face break-ul!

3-2 Meci de uzură! Simona câștigă game-ul pe propriul serviciu

2-2 Kanepi își face serviciul, Simona Halep este din ce în ce mai nervoasă

2-1 Halep își face serviciu și câștigă la zero acest game

1-1 Va fi un set decisiv extrem de echilibrat. Kanepi egalează

1-0 Halep la serviciu. Simona câștigă primul game al setului decisiv

HALEP - KANEPI   -   SET 2: 6-4

6-4 HALEP CÂȘTIGĂ break-ul după un game incredibil de greu! Simona câștigă la a patra minge de set. Vom avea decisiv

5-4 Game bun făcut de Halep care își reglează jocul. Kanepi va servi să rămână în set

4-4 Halep din păcate ratează o minge de break iar Kanepi își câștigă serviciul. Meci teribil de echilibrat

4-3 Halep face un game bun de această dată și trece în avantaj. Evoluțiile Simonei sunt oscilante. Un break acum ar fi un moment decisiv în set

3-3 Joc consistent al sportivei din Estonia. Egalitate din nou. Meci teribil de greu pentru Halep

3-2 Halep leagă mai bine jocul și trece în avantaj

2-2 Break reușit de Halep, fără să facă ceva deosebit, profită mai mult de greșelile lui Kanepi. Egalitate

1-2 Simona, fără soluții! Kanepi câștigă pe serviciul advers și face break-ul

1-1 Kanepi continuă să joace la un nivel foarte ridicat. Egalitate din nou

1-0 Halep începe bine

Setul secund va începe imediat. Halep trebuie să aibă o reacție, altfel riscă să fie eliminată încă din primul tur

HALEP - KANEPI   -   SET 1: 6-6 / 2-7

6-7 Halep nu reușește să o blocheze pe Kanepi care a distrus-o în tiebreak

6-6 Vom avea tiebreak! Game super câștigat foarte greu de Halep care a salvat mai multe mingi de set

5-6 Halep nu reușește break-ul și va servi pentru a rămâne în set

5-5 Simona egalează după un game în care a servit excelet!

4-5 Kanepi, din nou în avantaj! Game la zero câștigat de sportiva din Estonia

4-4 Simona Halep își face serviciul

3-4 Kanepi își face serviciul, meci echilibrat. Presiunea e din nou pe Halep

3-3 Game solid reușit de Simona Halep care egalează în set

2-3 Kanepi are un început excelet de meci și trece în avantaj

2-2 Rebreak la zero reușit de sportiva din Estonia! Egalitate din nou

2-1 Break reușit de Simona Halep, la a 3-a minge după o dublă greșeală a adversarei!

1-1 Game la zero reușit de sportiva noastră

0-1 Începe meciul. Kanepi este la serviciu și câștigă primul punct

UPDATE - Meciul s-a amânat din nou. Organizatorii estimează că partida va începe în jurul orei 10:50-11

Știrea inițială:

Halep - Kaia Kanepi, Australian Open, rezultat Simona Halep debutează azi la primul turneu de Grand Slam al anului.

Halep - Kaia Kanepi, Australian Open, rezultat Sportiva noastră va juca împotriva jucătoarei Kaia Kanepi, locul 71 mondial. Scorul la capitolul directe este 1-1. Meciul va avea loc de la ora 10:00, fiind primul programat pe arena Margaret Court.

Halep - Kaia Kanepi, Australian Open, rezultat Din păcate, abia revenită după o accidentare, Simona Halep nu se află în cea mai bună formă iar șansele ca la finalul turneului să mai fie lider mondial sunt destul de mici, în condițiile în care Halep, fără antrenor, va fi obligată să își apere finala jucată anul trecut, ea fiind urmată la mică distanță de alte sportive. În fapt, toate jucătoarele din Top 10 mondial au șansa să ajungă pe primul loc la finalul Australian Open.

Halep - Kaia Kanepi, Australian Open, rezultat Meciul dintre Halep și Kaia Kanepi se va disputa azi de la ora 10:00. El va fi transmis de Eurosport, dar poate fi urmărit și în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.