Laurențiu Reghecampf, înfângere UMILITOARE

Al Wahda, echipa pregătită de tehnicianul român Laurențiu Reghecampf a ratat calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor Asiei.

Formația fostului antrenor al Stelei a pierdut, 1-4, meciul cu Lokomotiv Tashkent din ultima etapă a fazei grupelor.

Mirzayev a deschis scorul în minutul 4, același jucător stabilind și scorul pauzei, în minutul 39. Shoakhmedov a făcut 3-0 în minutul 55. Unicul gol al formației lui Reghecampf a venit în mintul 88, fiind marcat de Ebraheim Aldhanhani. La faza imediat următoare Rashid a marcat în proprie poartă, stabilind scorul final, informează Digi Sport.

În celălalt meci din grupa B, Zob Ahan a fost învinsă pe teren propriu, cu 1-0, de Al Duhail (Qatar). Grupa a fost câștigată de Al Duhail (Qatar), cu 15 puncte, urmată de Zob Ahan (Iran), 6 puncte, Lokomotiv Tashkent (Uzbekistan), 6 puncte, și Al Wahda, 3 puncte.

Reghecampf a cucerit până acum două trofee cu Al Wahda: Cupei Ligii Emiratelor, după 2-1 cu Al Wasl, și Supercupa Emiratelor Arabe Unite, după 2-0 cu Al Jazira.