DCNews Sport Alte sporturi Andreea Chițu, campioana României la judo, medalie de bronz la Grand Prix Budapesta

Andreea Chițu, campioana României la judo, medalie de bronz la Grand Prix Budapesta

Andreea Chițu a câștigat medalia de bronz la Grand Prix Budapesta 2019.

Campioana României la judo, Andreea Chițu, a învins-o, pe campioana Braziliei, Valentim Eleudis, la Grand Prix Budapesta. Sportiva a câștigat medalia de bronz, potrivit Realitatea TV.

Andreea Chițu a reușit să treacă în primele faze de Diyora Keldiyorova din Uzbekistan, apoi de Ana Kazyulina din Kazahstan, însă a fost învinsă de japoneza Chishima Maeda.

Citește mai multe din Alte sporturi
Citește mai multe din Alte sporturi