Real Madrid, surpriza serii în fotbal. Rezultat final

Real Madrid
Real Madrid

Real Madrid a remizat, duminică, cu Valladolid, scor 1-1, în cea de-a doua etapă din LaLiga.

Real Madrid a deschis scorul, în minutul 82, prin golul lui Benzema. Șase minute mai târziu, Valladolid reușește egalarea, prin golul lui Guardiola.

Echipele de start:
Real Madrid: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Rodriguez (Junior Vinicius 57), Casemiro, Kroos – Bale, Benzema (Lucas 90), Isco (Jovic 68)
Valladolid: Masip – Nacho, Salisu, Kiko, Moyano (Marin 59) – Plano, Fede (Tuhami 84), Michel, Porro (Antonito 80) – Unal, Guardiola

În următoarea etapă din LaLiga, Real Madrid va evolua împotriva lui Villarreal, iar Valladolid o va înfrunta pe Levante.