Fotbal: CSM Reşiţa - Turris-Oltul Turnu Măgurele 1-1, în Liga a II-a

Liderul Ligii a II-a de fotbal, Turris-Oltul Turnu Măgurele, a remizat sâmbătă în deplasare cu CSM Reşiţa, scor 1-1, în etapa a 7-a, acesta fiind primul meci fără victorie pentru nou-promovata antrenată de Erik Lincar.

Oaspeţii au condus după golul lui Cristian Ciobanu din minutul 29. Dragoş Săulescu a egalat în minutul 57.

Rezultate:
CSM Reşiţa - AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 1-1
ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu - CS Concordia Chiajna 0-0
SCM Gloria Buzău - ASC Daco-Getica Bucureşti 2-0
FC Metaloglobus Bucureşti - CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 0-1
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc - AFC Ripensia Timişoara 2-2

Sâmbătă mai au loc meciurile AFC Dunărea Călăraşi - AS FC Universitatea Cluj (ora 11:30) şi ACS ASU Politehnica Timişoara - FC Farul Constanţa (14:00). Duminică se joacă partidele AFC UTA Arad - CS Mioveni şi Fotbal Club Argeş - Fotbal Club Rapid, pentru ca etapa să se încheie luni cu întâlnirea FC Petrolul Ploieşti - CS Sportul Snagov.

Liderul Turris-Oltul Turnu Măgurele are 19 puncte, pe locurile următoare fiind SCM Gloria Buzău, 16 puncte, CS Mioveni, 14 puncte (6 jocuri) etc.