Doi fotbaliști de la Auxerre s-au luat la bătaie în timpul meciului

Doi fotbaliști de la Auxerre s-au luat la bătaie într-un meci din liga secundă din Franța.

Doi fotbaliști de la Auxerre au oferit faza zilei de vineri în fotbal. Nu s-au făcut remarcați prin prestații fotbalistice nemaivăzute, ci printr-o bătaie care a fost oprită la timp de către ceilalți jucători de pe teren.

Protagoniștii au fost mijlocașul Mickael Barreto și fundașul Pierre-Yves Polomat, care și-au împărțit lovituri de pumn și de cap în meciul disputat contra celor de la Quevilly-Rouen, din liga a II-a din Franța.  Cei doi fotbaliști și-au pierdut cumpătul pe final de meci, când erau conduși cu 3-1, meciul terminându-se 4-1. Barreto pare că l-ar fi insultat pe Polomat. Fundașul i-a replicat lui Barreto cu un cap în gură, după care a venit lovitura de pumn din partea mijlocașului.

Eliminați și pedepsiți de club

Centralul Mehdi Mokhtari i-a eliminat pe cei doi fotbaliști, care vor fi suspendați de club.

Auxerre punctase rapid pe tabelă, în minutul 2, prin Yattara. Ndao a restabilit egalitatea după un sfert de oră, iar Basque a dus scorul la 2-1 pentru Quevilly Rouen, înainte de pauză. Ndao a majorat diferența, iar Oliveira a stabilit scorul de 4-1 pe final.