CUPA ROMÂNIEI - rezultate complete. FCSB, ultima calificată

Joi seara s-au încheiat meciurile din șaisprezecimile Cupei României. Toate echipele calificate și rezultatele vă sunt prezentate mai jos.

CUPA ROMÂNIEI - FCSB s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României la fotbal, joi seara, după ce a învins formaţia de ligă secundă Metaloglobus Bucureşti cu scorul de 2-0 (2-0), la Voluntari, în ultimul meci din şaisprezecimile de finală.

FCSB s-a impus prin golurile marcate de Olimpiu Moruţan (14) şi Dennis Man (41).

În optimi s-au calificat zece echipe din prima ligă, Dinamo Bucureşti, Astra Giurgiu, Academica Clinceni, FC Voluntari, FC Hermannstadt, Universitatea Craiova, FC Botoşani, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Poli Iaşi şi FCSB, trei echipe de liga a doua, Universitatea Cluj, Petrolul Ploieşti şi CS Mioveni, precum şi trei formaţii de liga a treia, Foresta Suceava, Metalul Buzău şi Sănătatea Cluj.

CUPA ROMÂNIEI - Rezultatele din şaisprezecimi:


Marţi 24 septembrie
Flacăra Horezu (liga a III-a) - (+) Astra Giurgiu 0-2 (0-1), Stadion Treapt - Horezu
Au marcat: Valentin Gheorghe (44), Goodness Ajayi (83).
Arbitru: Robert Avram (Piteşti); arbitri asistenţi: Gabriel Sabin Stroe (Piteşti), Adrian Popescu (Craiova)
Observatori: Fevronia Ion (Craiova) - CCA, Laurenţiu Dumitru Nistor (Moreni) - FRF

(+) Foresta Suceava (III) - Gaz Metan Mediaş 2-1 (2-1), Stadion Areni - Suceava
Au marcat: Dudu Drugă (41), Robert Martin (44), respectiv Sergiu Buş (8).
Arbitru: Vlad Baban (Iaşi); arbitri asistenţi: Adrian Vornicu (Iaşi), Andrei Alexandru Roman (Târgu Neamţ)
Observatori: Zoltan Tamas (Odorheiu Secuiesc) - CCA, Vasile Vamanu (Bacău) - FRF

UTA Arad (II) - (+) Dinamo Bucureşti 1-3 (1-1), Stadion Motorul - Arad
Au marcat: Romario Moise (18), respectiv Robert Moldoveanu (13), Dan Nistor (58), Mihai Neicuţescu (82).
Arbitru: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenţi: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel); arbitru de rezervă: Iulian Călin (Ştefăneşti/Argeş)
Observatori: Dan Jiga (Bistriţa) - CCA, Călin Marius Orbonaş (Ilia/Hunedoara) - FRF

(+) Metalul Buzău (III) - AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (II) 1-0 (1-0), Stadion Cornel Negoescu - Buzău
A marcat: Andrei Grăjdan (45+1).
Arbitru: Marius Naidin (Piteşti); arbitru de rezervă: Romică Bîrdeş (Piteşti), Bianca Florea (Ploieşti)
Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) - CCA, Ştefan Donciu (Sfântu Gheorghe) - FRF

Turris-Oltul Turnu Măgurele (II) - (+) Academica Clinceni 2-3 (1-1), Stadion Municipal - Turnu Măgurele
Au marcat: Paul Paţurcă (44 - penalty), Sergiu Negruţ (90+1), respectiv Robert Ion (38), Bogdan Barbu (77 - penalty), Jean Deretti (84).
Arbitru: Ionuţ Coza (Cernica/Ilfov); arbitri asistenţi: Stelian Slabu (Braşov), Vlad Bârleanu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Marian Barbu (Făgăraş)
Observatori: Cornel Sorescu (Piteşti) - CCA, Victor Radu (Bucureşti) - FRF

Concordia Chiajna (II) - (+) FC Voluntari 2-3 (1-2), Stadion Concordia - Chiajna
Au marcat: Eugen Nica (2), Bilal Bari (53), respectiv Daniel Benzar (17), Cosmin Achim (43), Cătălin Ţîră (60).
Arbitru: Andrei Antonie (Bucureşti); arbitri asistenţi: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe), Ferencz Tunyogi (Zalău); arbitru de rezervă: Eduard Ioniţă (Galaţi)
Observatori: Marian Deaconu (Ploieşti) - CCA, Stere Guteanu (Techirghiol) - FRF

FC U Craiova 1948 (III) - (+) Universitatea Cluj (II) 2-3 (2-1, 2-2), după prelungiri, Stadion ''Ion Oblemenco'' - Craiova
Au marcat: Claudiu Bălan (6, 14), respectiv Tudor Telcean (41), Rafa Miranda (51, 95).
Cartonaş roşu: Tiago Gomes (U Cluj, 80).
Arbitru: Sorin Costreie (Buftea); arbitri asistenţi: Cosmin Vatamanu (Bucureşti), Mihăiţă Necula (Bucureşti)
Observatori: Luis Moisescu (Drobeta-Turnu Severin) - CCA, Florin Oglindoiu (Drobeta-Turnu Severin) - FRF

Miercuri 25 septembrie
Chindia Târgovişte - (+) AFC Hermannstadt 0-1 (0-0), Stadion ''Ilie Oană'' - Ploieşti
A marcat: Jo Santos (88 - penalty).
Cartonaş roşu: Alexandru Vodă (FC Hermannstadt, 68).
Arbitru: Mihai Amorăriţei (Câmpina); arbitri asistenţi: Andrei Constantinescu (Bucureşti), Alexandra Theodora Petrea (Bacău); arbitru de rezervă: Cătălin Popa (Piteşti)
Observatori: Alexandru Deaconu (Bucureşti) - CCA, Felix Grigore (Bucureşti) - FRF

CS Făurei (III) - (+) CS Mioveni (II) 1-5 (0-0), Stadion Orăşenesc - Făurei
Au marcat: Florin Bălan (47), respectiv Daniel Celea (50), Marian Anghelina (57, 75), Andrei Hergheligiu (87 - penalty), Valentin Coşereanu (89).
Arbitru: Sergiu Anton (Bucureşti); arbitri asistenţi: Cristian Voicu (Focşani), George Turcu (Bucureşti)
Observatori: Liviu Seceanu (Galaţi) - CCA, Adrian Peiu (Urziceni) - FRF

Industria Galda (III) - (+) FC Petrolul Ploieşti 0-1 (0-1), Galda Arena - Galda de Jos
Au marcat: Younes Hamza (32).
Arbitru: Constantin Alin Olaru (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenţi: Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea), Marian Truţă (Băbeni/Vâlcea)
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) - CCA, Ioan Orosfoian (Târgu Mureş) - FRF

CSM Reşiţa (II) - (+) Universitatea Craiova 0-1 (0-1), Stadion ''Ion Oblemenco'' - Craiova
A marcat: Luis Niţu (30).
Arbitru: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenţi: Mihai Marius Marica (Bistriţa), Marius Badea (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Nicolae Marodin (Bucureşti) - CCA, Duras Decebal Mihai (Fieni) - FRF

(+) FC Botoşani - CFR Cluj 2-2 (1-0, 2-2), după prelungiri; 4-2, la loviturile de departajare, Stadion Municipal - Botoşani
Au marcat: Stefan Askovski (37), Jonathan Rodriguez (81 - penalty), respectiv Cătălin Golofca (55), Andrei Burcă (60).
Au executat în ordine loviturile de departajare: Jonathan Rodriguez 1-0 (gol), Andrei Mureşan 1-1 (gol), Alexandru George Cîmpanu 1-1 (ratare - şut peste poartă), Damjan Djokovic 1-2 (gol), Marcel Holzmann 2-2 (gol), Luis Aurelio 2-2 (ratare - bară), Juan Bautista Cascini 3-2 (gol), Sebastian Mailat 3-2 (ratare - şut peste poartă), Leonel Pierce 4-2 (gol).
Cartonaş roşu: Mihai Bordeianu (CFR, 31).
Arbitru: Andrei Florin Chivulete; arbitri asistenţi: Radu Adrian Ghinguleac, Valentin Avram (toţi din Bucureşti); arbitru de rezervă: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) - CCA, Aurel Ionescu (Bucureşti) - FRF

Joi 26 septembrie
(+) Sănătatea Cluj (III) - FC Viitorul Constanţa 1-0 (1-0), Cluj Arena - Cluj-Napoca
A marcat: Laurenţiu Rus (13).
Arbitru: Szabolcs Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Alexandru Filip (Timişoara), Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj)
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) - CCA, Ionel Poclid (Timişoara) - FRF

Ripensia Timişoara (II) - (+) ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe 1-4 (1-3), Stadion Electrica - Timişoara
Au marcat: Călin Toma (29), respectiv Nicolae Cârnat (10), Hilal Ben Moussa (25), Dylan Flores (31), Jacob Adebanjo (85).
Arbitru: Rareş George Vidican (Satu Mare); arbitri asistenţi: Răzvan Ionuţ Soponar (Baia Mare), Ioan Alexandru Corb (Satu Mare); arbitru de rezervă: Marius Omuţ (Satu Mare)
Observatori: Ioan Onicaş (Zalău) - CCA, Vasile Rad (Arad) - FRF

Fotbal Club Rapid (II) - (+) ACSM Politehnica Iaşi 0-1 (0-0), Stadion Gloria - Buzău
A marcat: Andrei Cristea (64 - penalty).
Cartonaş roşu: Tano Bonnin (Rapid, 64).
Arbitru: Iulian Dima (Bucureşti); arbitri asistenţi: Daniel Mitruţi (Craiova), Bogdan Gheorghe (Bucureşti); arbitru de rezervă: Marius Chiţu (Târgovişte)
Observatori: Andrei Ioniţă (Bucureşti) - CCA, Constantin Mircea (Buzău) - FRF

Metaloglobus Bucureşti (II) - (+) FCSB 0-2 (0-2), Stadion ''Anghel Iordănescu'' - Voluntari
Au marcat: Olimpiu Moruţan (14), Dennis Man (41).
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Marius Nicoară (Drobeta-Turnu Severin), Marius Cristian Marchidanu (Brăila); arbitru de rezervă: George Cătălin Găman (Craiova)
Observatori: Dan Victor Berbecaru (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Mihai Marius Andrieş (Bucureşti) - FRF

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în optimi.


Te-ar putea interesa







Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2019 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.


dcn.n-nxt.24