Salzburg-FC Viitorul, Europa League. Rezultat final

FC Viitorul Constanța a pierdut calificarea în grupele Europa League după ce a fost umilită la Salzburg cu scorul de 4-0.

Viitorul Constanța a pierdut calificarea cu scorul general de 7-1.

În meciul de joi seara, Viitorul s-a văzut condusă încă din minutul 7, atunci când Dabbur deschidea scorul. Până la pauză echipa austriacă a mai înscris o dată prin Fredrik Gulbrandsen, în minutul 38.

Repriza a doua avea să fie una identică, Salzburg reușind să înscrie tot de două ori. În minutul 52 Berisha a făcut 3-0 din penalty, iar scorul final avea să fie stabilit în minutul 88 de Haidara.

Astfel, singura echipă care va juca în Europa va fi Steaua, calificată în grupele Europa League.