Rezultat final Spania - Rusia, la Campionatul Mondial din Rusia. Video goluri

Rusia s-a calificat după loviturile de departajare. A fost 1-1 după minutele regulamentare și după cele două reprize de prelungiri, pentru ca în final, la loviturile de departajare, Rusia să se impună după două lovituri ratate de Spania prin Koke și Aspas.

LIVESCORE: Spania - Rusia 4-5, după loviturile de departajare

Lovituri de departajare:

Spania-Rusia 3-4. Spania ratează din nou și Rusia SE CALIFICĂ. Akinfeev a apărat șutul lui Aspas.

Spania-Rusia 3-4. Rusia înscrie din nou prin Cheryshev.

Spania-Rusia 3-3. Ramos înscrie și Spania este ținută în viață.

Spania-Rusia 2-3. Golovin aduce Rusia în avantaj

Spania-Rusia 2-2. RATARE SPANIA ! Koke ratează.

Spania-Rusia 2-2. Rusia înscrie

Spania-Rusia 2-1. Pique readuce Spania în avantaj

Spania-Rusia 1-1. Smolov egalează situația

Spania-Rusia 1-0. Iniesta înscrie prima lovitură de departajare

Final de meci. Urmează loviturile de departajare.

min 108. Mare ocazie de gol pentru Spania. Rodrigo a șutat la colțul lung, dar Akinfeev este din nou îngerul păzitor al Rusiei.

A început cea de-a doua repriza de prelungiri.

min 105. S-a terminat prima repriză de prelungiri.

A început prima repriză de prelungiri.

Se joacă două reprize de prelungiri a câte 15 minute. Nu există regula golului de aur.

Fluier de final. După 90 de minute scorul este egal. Urmează două reprize de prelungiri.

min 85. Mare ocazie Spania! Iniesta, intrat pe teren a șutat puternic, iar portarul rus a respins inextremis de două ori.

min 70. Lipsesc marile ocazii de gol.

min 47. Mare ocazie de gol a Spaniei. Jordi Alba a fost la un pas să înscrie cu genunchiul, însă Akinfeev a reușit să rețină balonul.

A început repriza secundă.

Este pauză.

min 42. Gol Rusia! Dzyuba înscrie din penalty ! Pique a făcut henț în careu, o imprudență impardonabilă.

min 35. Mare ocazie de gol Rusia. Golovin a trecut puțin pe lăngă egalare, după ce șutul său nu a nimerit spațiul porții.

min 25. Rușii încearcă să scape de dominarea teritorială impusă de Spania, încearcă să paseze mai mult însă fără pericol pentru poarta lui De Gea.

min 12. GOL Spania! Ignaşevici a încris în propria poartă. Spania conduce cu 1-0. Mingea a fost deviată în poartă după o centrare a lui Asensio.

min 10. Spania și-a impus posesia, însă dominarea teritorială este pentru moment neincisivă. Echipele se așează pe teren. Nici o ocazie de gol în debutul meciului.

A început meciul.

Echipele de start:

Spania: 1. David De Gea - 4. Nacho, 3. Gerard Pique, 15. Sergio Ramos (căpitan), 18. Jordi Alba - 8. Koke, 5. Sergio Busquets - 21. David Silva, 22. Isco, 20. Marco Asensio - 19. Diego Costa

Rusia: 1. Igor Akinfeev (căpitan) - 2. Mario Fernandes, 3. Ilia Kutepov, 4. Serghei Ignaşevici, 13. Fedor Kudriaşov, 18. Iuri Jirkov - 19. Aleksandr Samedov, 11. Roman Zobnin, 7. Daler Kuziaev - 22. Artem Dziuba, 17. Aleksandr Golovin. Selecţioner: Stanislav Cercesov.

Spania-Rusia. Vezi mai jos, golurile:

Live: Spania-Rusia Meciul pune față-n față, echipa gazdă, Rusia, care a avut un început excelent la Campionatul Mondial și Spania, una dintre favoritele la câștigarea trofeului.

Live: Spania-Rusia Spania a câștigat grupa, cu o singură victorie și cu două egaluri.

Live: Spania-Rusia De cealaltă parte Rusia a câștigat primele două meciuri, pentru ca în ultimul meci să fie spulberată de Uruguay cu scorul de 3-0.

Live: Spania-Rusia Selecţionerul echipei Spaniei, Fernando Hierro, va începe fără Andrei Iniesta meciul cu Rusia, programat duminică, de la ora 17,00 (ora României), pe Stadionul Lujniki din Moscova (TVR 1, TVR HD), în optimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia.

Live: Spania-Rusia Hierro l-a înlocuit pe Iniesta cu Marco Asensio, în timp ce pe postul de fundaş dreapta va evolua Nacho, care îl schimbă pe Dani Carvajal. În faţa apărării, Sergio Busquets va face pereche cu Koke, după ce la meciul cu Marocul, ultimul din grupă, titular a fost Thiago Alcantara.

Live: Spania-Rusia De partea cealaltă, antrenorul echipei gazdă, Stanislav Cercesov, a schimbat sistemul, urmând să evolueze într-un 5-3-2, cu Kudriaşov completând formula defensivă obişnuită. Kuziaev a fost titularizat, Gazinski şi Cerîşev vor fi doar rezerve, iar vârful Dziuba va fi sprijinit de Golovin.