Poli Iași - Astra Giurgiu, rezultat final în Liga 1

Astra Giurgiu

Politehnica Iași a spart gheața în noul sezon al Ligii 1. Pe teren propriu, în a doua etapă, băieții lui Mihai Teja s-au impus cu 1-0 în fața grupării din Giurgiu, Astra.

Primul și singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 43. Cosmin Frăsinescu a deschis scorul cu o lovitură de cap. Ovidiu Horşia a centrat la 11 metri, Lazar a ieşit complet greșit, iar Frăsinescu a împins mingea în poarta goală. După o primă repriză în care a fost cel mai bun om al Astrei, Lazar a comis o eroare care i-a adus pe moldoveni la cârma meciului, relatează Mediafax.

Astra Giurgiu are doar un punct adunat în cele două etape din noul sezon al Ligii 1. În prima rundă a remizat cu Botoșani, scor 2-2.