Dinamo - NK Osijek, meci amical. Rezultat final

Dinamo a terminat la egalitate, 1-1, meciul amical cu NK Osijek (Croația) disputat luni în cantonamentul din Spania.

La pauză, bucureștenii conduceau cu 1-0 și au avut avantaj până pe finalul meciului. Dinamo a deschis scorul repede, după doar 16 minute de joc. Slavko Perovic a punctat și și-a dus echipa la cabine în avantaj. Scorul de 1-0 s-a menținut până în minutul 80. Drena Beljo a egalat și meciul s-a trerminat 1-1.

Dinamo nu a câștigat vreun meci până acum în Spania. A pierdut la limită primul joc, 0-1, cu Dinamo Dresda și a remizat, 1-1, cu Bochum.

Echipa de start a lui Dinamo: Straton - I. Şerban, Bejan, Puljic, Sin - I. Filip - Moldoveanu, Răuţă, Fabbrini, V. Lazăr - Perovic

După pauză au mai jucat: Bani, D. Popa, Mihaiu, M. Popescu, Diouf, Sorescu, Mrzljak, Moura şi Ndiaye, transmite Mediafax.